Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 28-08-2019 15:48   Güncelleme : 28-08-2019 15:48

Ünlü İtalyan Tenor Safina Patili dostlar yararına konser verdi

Dünyaca ünlü İtalyan sanatçı Pop Tenor Alessandro Safina, İzmir’in Çeşme ilçesinde sokak hayvanları yararına konser verdi.

Ünlü İtalyan Tenor Safina Patili dostlar yararına konser verdi

 

Çeşme Belediyesi ve sponsorlar desteği ile Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvanseverler Derneği (ÇESAL) tarafından organize edilen konserde İzmir Filarmoni Orkestrası ile sahne alan Alessandro Safina, sokak hayvanları yararına düzenlenen konserde sahne almaktan duyduğu onuru ifade ederek katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Konsere Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, ÇESAL Başkanı Solmaz Örücü, ÇESAL Başkan Yardımcısı Veronique Guys ve yaklaşık bin hayvansever katıldı.

Müzik otoriteleri tarafından ünlü tenor Luciano Pavarotti’nin mirasçısı olarak gösterilen Safina'ya Çeşme Açıkhava Tiyatrosu sahnesinde  "Dünyanın en usta Harp Sanatçısı" olarak bilinen Victor Espinola ve şarkıcı Nez de eşlik etti.

Konserin tüm gelirinin Çeşme Yarımadası'nda sokakta yaşayan hayvanların tedavisi, barınması ve beslenmesi için kullanılacağını açıklayan Örücü, bu konserin düzenlenebilmesinde katkısı olan sponsorlara ve Çeşme Belediye Başkanı Oran’a teşekkür ettiğini aktardı.

Müzik ve hayvan severler tarafından ayakta alkışlanan konser sonunda Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Safina’ya ve müzisyenlere çiçek takdim ederek teşekkür etti.  Oran, “bu konserin bir parçası olan herkese teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki daha kalabalık olsun. Ama umuyorum ki bu bilinç Çeşme’de artarak büyüyecek. Çeşme’de artık hayvan seven bir belediye başkanı var. Patili dostlarımız için ÇESAL ile elele çalışmaya devam edeceğiz. Çeşme hayvan barınağımızı geçen hafta itibarıyla rehabilitasyona soktuğumuzu sevinçle duyuruyorum. Kısırlaştırmalarımız çok hızlı gidecek. Bir kartopu gibi hep beraber büyüyeceğiz. Safina ve arkadaşlarına teşekkür ediyor ve en kısa zamanda yine bir arada olmayı umuyorum” dedi.