Spor
Giriş Tarihi : 08-08-2019 18:25   Güncelleme : 08-08-2019 18:25

SÖRF YARIŞLARINA ÇAĞLA KUBAT AMBARGOSU

-Kubat’ın sporcuları 24 kupanın 12’sini kazandı

SÖRF YARIŞLARINA ÇAĞLA KUBAT AMBARGOSU

 

1-4 Ağustos tarihlerinde İzmir’in Urla ilçesindeki Göztepe Yelken Kulübü ev sahipliğinde Urla-İçmeler parkurunda 1-4 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye Rüzgar Sörfü/ Slalom Türkiye Ligi Yarışları'nın ilk ayağına, 12 kupa kazanan Çağla Kubat Windsurf ve Yelken Kulübü sporcuları damga vurdu.

İZMİR(AA) - Türkiye Yelken Federasyonu'nun 2019 yılı faaliyet programında yer alan, Funboard sınıfında düzenlenen Türkiye Rüzgar Sörfü/ Slalom Türkiye Ligi Yarışları'nın ilk ayağında 24 kupanın 12'sini Çağla Kubat Windsurf ve Yelken Kulübü sporcuları kazandı.

Ödül töreninde kupa takdim eden Milli Sörfçü Çağla Kubat, harika bir organizasyondan dolayı Göztepe Spor Kulübü’ne ve büyük emekleri olan hakem heyetine teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “U 17 kategorisinde kürsüyü dolduran kızlarımı dostluklarından, bu sporda gösterdikleri birliği, birbirlerini yükseltiyor olmalarını, yukarı taşımalarını çok tebrik ediyorum. Umarım çok uzun süreler bu dostluklar devam eder. Ve biz bireysel bir spor yapıyor gibi gözüküyoruz. Aslında bir olduğumuzda güçlüyüz. Ve doğayla beraber oynamak, mücadele etmek gerekiyor. O yüzden de güzel örnek olduklarını gösterdiler. Tüm sporcuları tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.  

Yarışlarda kazanılan 12 kupa için açıklamada bulunan Kubat, “Windsurf slalom kategorisinde aslında çok özel bir değere rastlamış bulunuyoruz. Bugüne kadar hep bireysel bir spor olarak görüldü. Biz bireysel bir spor olduğuna inanmıyoruz. Takım olarak güçlenilebileceğini ve iyi sporcuların birbirlerini daha yüksek çıtalara taşıyabileceğine inanıyoruz. Ve bununla ilgili olarak hep popüler disiplinle çocuklarımızı yetiştirmeye çalışıyoruz ve bu yarışta görüyoruz ki gerçekten hem çok güzel dostluklar kuruyorlar, hem birbirleri arasında örnek olabilecek bir rekabet sergiliyorlar ve derecelerini alıp podyumda kupalarını kaldırıyorlar. Mutluluklarını ve hüzünlerini de paylaşıyorlar. Bir gün yarışta dereceye giren, başka bir gün giremeyeni teselli ediyor. Sadece kendi mutluluğuna odaklanmıyor, onun üzüntüsünü de paylaşıyor. Bireysel kabul edilen bu sporda bu duyguları yaratabildiğimiz için çok mutluyuz. Başarı bizim için ikinci hedef. Öncelikle ahlaklı sportmen sporcular yetiştirmeye çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Türkiye Rüzgâr Sörfü/Slalom Türkiye Ligi Yarışları’nın ilk ayağında tamamlanan toplam 7 yarış neticesinde yapılan değerlendirmeye göre,

U 21 Genç kızlar kategorisinde; Çağla Kubat Windsurf ve Yelken Kulübü’nden Ela Dönmez birinci, aynı kulüpten Lara Mey Yalçın ikinci, ferdi yarışan Asya Anastasya Varıcıoğlu üçüncü oldu.

U 21 Genç Erkekler kategorisinde Çağla Kubat Windsurf ve Yelken Kulübü’nden Ali Maga birinci, Olcay Yurtseven üçüncü, Göztepe Sopr Kulübü’nden Emir Gürsoy ikinci oldu.

U 17 Kızlar kategorisinde; Çağla Kubat Windsurf ve Yelken Kulübü sporcularından İpek Kaçan birinci, Aylin Özay ikinci, Elit Ercan üçüncü oldu.

U 17 Erkekler kategorisinde; Çağla Kubat Windsurf ve Yelken Kulübü sporcularından Sarp Kahraman birinci, Berke Özay ikinci, ferdi yarışan Halil Özbey üçüncü oldu.

U 15 Erkekler kategorisinde; Yeni Foça kulübü sporcusu Ege Berk Vokan birinci, Çağla Kubat Windsurf ve Yelken Kulübü sporcularından Ozan Özay ikinci, Ali Günem üçüncü oldu.

Kadınlar kategorisinde Göztepe Spor Kulübü’nün Dünya Şampiyonu Milli sporcusu Fulya Ünlü birinci, Mimar Sinan Windsurf ve Yelken Kulübü sporcusu Nimet Tulumen ikinci oldu.

Erkekler kategorisinde; Göztepe Spor Kulübü sporcusu Ertuğrul İçingir birinci, Kırmızı Çizgi Kulübü sporcusu Ege Şefik Kurt ikinci, ferdi yarışan Ali Palamutçu üçüncü oldu.

Masterler kategorisinde; Göztepe Spor Kulübü sporcusu Tayfun Önür birinci, Çeşmealtı Windsurf Kulübü Sporcusu Özfer Uralp ikinci, Çağla Kubat Windsurf ve Yelken Kulübü sporcusu Talat Aşıkoğlu üçüncü oldu.