Spor
Giriş Tarihi : 08-08-2019 18:24   Güncelleme : 08-08-2019 18:24

Urla 5. Streetball Turnuvası sona erdi

Urla Belediyesi’nin, Atılgan Koleji ve Yarımada Spor Kulübü destekleri ile düzenlediği Urla 5. Streetball Turnuvası final müsabakaları ve ödül töreni ile sona erdi.

Urla 5. Streetball Turnuvası sona erdi

 

İzmir’in Urla ilçesi İskele Mahallesi’nde bulunan Tanju Okan Parkı içindeki Onbaşı Ahmet Söylemez Spor Tesisi’nde gerçekleşen turnuva açılışına, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, Türk basketbolunun duayenlerinden eski milli basketbolcu ve kulüp başkanı Efe Aydan, Urla belediye meclis üyeleri, Urla Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmet Erak, sporcular ve aileleri katıldı.

2002 – 2010 doğumlu 120 sporcunun kayıt yaptırdığı streetball turnuvasında üçer kişilik takımlar, 5 kategoride iki gün boyunca yapılacak 70 karşılaşma sonucunda ilk üçe girmek için mücadele ettiler.

Urla'nın bir spor kenti olduğunu vurgulayan Başkan Oğuz: "Her zaman sporcunun ve sporun yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. İlçemizde 13 spor kulübü 1300 lisanslı sporcumuz var. Bu bizim için büyük bir gururdur. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

“Urla sahalarında güzel şeyler oluyor. Miniklerden sonra yıldız kızların müsabakasını izledim. Çok beğendim, acayip topla oynamayı biliyorlar” diyerek izlenimlerini aktaran Efe Aydan, “bu hem Urla hem Türk basketbolu için müthiş bir kazanç. Urla’da yaşayan 60 kişiden birinin lisanslı sporcu olduğu Urla’da düzenlenen 5. Turnuva meyvelerini sezon içinde elde edeceği başarılarla gösterecektir. Urla bir sporcu merkezi olmuş kimse farkında değil. Bu gelişimin artarak devam etmesini dileyerek sporcularımıza başarılar diliyor, katkısı olanlara teşekkür ediyorum” dedi.

PROTOKOL DE BASKETBOL YETENEKLERİNİ SERGİLEDİ

Urla 5. Streetball Turnuvası’nın final gecesi, Urla protokolünün yaptığı özel maç ile başladı. Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, Urla Kaymakamı Önder Can, İlçe Emniyet Müdürü Güray Aksüt aynı takımda yer alırken rakip takım ise İBB Spor ve Gençlik Daire Başkanı Hakan Orhunbilge, Yarımada Spor Kulübü Başkanı Alper Günkızıl ve Atılgan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Güllüyurt'tan oluştu. Protokol maçı son saniyede gelen sayı ile 4 – 4 beraberlikle sonuçlandı.

5 KATEGORİDE 15 ÖDÜL

Dereceye giren sporcuların ödülleri ile turnuvaya katılan tüm sporculara madalyalarını Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, Urla Kaymakamı Önder Can, İBB Spor ve Gençlik Daire Başkanı Hakan Orhunbilge, Atılgan Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Murat Atılgan, Türk basketbolunun duayen isimlerinden milli basketbolcu Efe Aydan, meclis üyeleri Muhittin Bayar ve Ali Yanar, Urla Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmet Erak ile URİT Müdürü Çetin Sertel verdi.

DERECEYE GİREN TAKIMLAR

Gençler kategorisinde; 1.Urla Citythunter, 2.DBS, 3.BongBros, Yıldızlar kategorisinde; 1.Dream Team, 2.Fight Club, 3.Star Warriors, Küçükler kategorisinde; 1.Kavrulmuş Patates, 2.Gaziemir Basketbol, 3.Mayonezli Ketçaplı, Minikler kategorisinde; 1.Küçük Boğalar, 2.Eziciler, 3.İticiler, Küçük Kızlar kategorisinde; 1.Altın Bilek, 2.Golden Girls, 3.Yıldızlar