Asayiş
Giriş Tarihi : 08-08-2019 18:17   Güncelleme : 08-08-2019 18:17

Kenevir operasyonunda 1 taşla 2 kuş

İzmir’in Urla ilçesinde Hint Keneviri tarlasını gözetleyen jandarma ekipleri, operasyon sırasında tarladan kenevir çalmaya gelen 2 şüpheliyi ve kenevirleri sulamaya gelen bir kişiyi gözaltına aldı.

Kenevir operasyonunda 1 taşla 2 kuş

 

Urla’nın Bademler Mahallesi Göztepe Mevkii’nde işgal edilen orman içi hazine arazinde Hint Keneviri yetiştirildiği istihbaratını değerlendiren Urla Jandarma Komutanlığı’na bağlı sivil ekipler tedbir aldı. Bu sırada tedbirden habersiz olarak ormanlık alana gelip, kenevir toplarken tespit edilen H.H.Ş. (32) ve R.A. (56) ellerinde kenevirlerle yakalanarak gözaltına alındı.

Ormanlık alana gelip saksılar içinde yetiştirilen 250 kök kenevirini sulayan Y.Y.(37) de yakalanarak gözaltına alındı. Bölgedeki Hint kenevirleri ekipler tarafından toplanıp imha edilmek üzere muhafaza altına alındı.

Şüpheliler Urla Jandarma Komutanlığı’nda işlemlerinin tamamlanmasından sonra Urla Adliyesi’ne sevk edildi. Şüphelilerden H.H.Ş. (32) ve R.A. (56) savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Hint keneviri yetiştiren Y.Y.(37) tutuklanarak cezaevine konuldu.