Asayiş
Giriş Tarihi : 01-08-2019 18:27   Güncelleme : 01-08-2019 18:27

KENEVİRCİ ŞÜPHELİ FİRARİ ÇIKTI

İzmir’in Urla ilçesinde Hint Keneviri yetiştirdiği iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli cezaevi firarisi çıktı. Şüpheli çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine konuldu.

KENEVİRCİ ŞÜPHELİ FİRARİ ÇIKTI

 

Urla Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Urla’nın Gülbahçe Mahallesi’nde bir ikamette Hint Keneviri bitkisi ve esrar maddesi yetiştirildiği bilgisine ulaştı. Adrese yapılan operasyonda ikametin birkaç gün önce boşaltıldığı tespit edildi. Yapılan aramada, esrar maddesini içmede kullanılan el yapımı bong tabir edilen alet, 26 adet kenevir yetiştirmede kullanılan saksı, evin çöp kovasında ve yerlerde yaklaşık 400 gram ağırlığında kuru kenevir bitkisi ve 7 adet tabanca fişeği ele geçirilip muhafaza altına alındı.

Konu ile ilgili yapılan geniş araştırmalarda, bahse konu ikametin son dört aydır şüpheli U.S.U. (30) tarafından kullanıldığı, şüphelinin Gülbahçe’de bulunan başka bir ikamette saklandığı tespit edildi. Yeni adrese düzenlenen operasyonda şüpheli U.S.U. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Olay yerinde yapılan aramada; boyları 2 metre ile 2.20 metre arasında değişen 13 kök kenevir bitkisi, markasız, seri numarasız, ruhsatsız 6.65 mm çapında silah ve bu silaha ait dokuz adet mermi bulunarak muhafaza altına alındı.

Yakalanarak gözaltına alınan şüpheli U.S.U. isimli şahsın birçok suçtan arandığı ve cezaevi firarisi olduğu tespit edildi.

İşlemlerinin tamamlanmasının ardından adli mercilere sevk edilen şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim edildi.