Politika
Giriş Tarihi : 01-08-2019 18:24   Güncelleme : 01-08-2019 18:24

Emek, Gelecek ve Zafer Kampı başladı

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ve CHP Seferihisar İlçe Gençlik kolları desteği ile Seferihisar Teos Ormancı Tesisleri’nde gerçekleşen CHP Gençlik Kolları Emek, Gelecek ve Zafer Kampı başladı.

Emek, Gelecek ve Zafer Kampı başladı

 

Açılış programı, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan’ın konuşmaları ve ardından kamp programının sunumu ile gerçekleşti.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ’’Karşınızda içinizden gelen bir belediye başkanı olarak yer almaktan gurur duyuyorum.

Bunun aynı zamanda sizlere ilham vermesini istiyorum. Partimiz her daim çalışanı ödüllendirmiştir. Gençlik kolları parti üyesi olarak 27 yıl önce başladığım siyaset, bana ilçe başkanlığını, belediye başkan adaylığını ve seçilmiş CHP’li belediye başkanlığı gururunu yaşattı. 43 yaşında bir kardeşiniz olarak verebileceğim en iyi öğüt, örgüte sadakatinizin ve güveninizin tam olmasıdır. Değerli genç kardeşlerim sürdürülebilir kalkınma yerelden başlar. Yereli yerel kaynakların yerelde kullanılması ile kalkındırarak küresel sorunlara yerel çözümler uygulamak bizim 6 okumuzun gösterdiği yoldur. Bu sistemin alt edilebilmesi için tek yol örgütlü mücadeledir bunun için örgütümüzü genişletmeliyiz. Biz bu toplumda siyaset yapmak isteyen herkesi katılımcılık anlayışımıza dahil edecek ve örgütümüzü büyüteceğiz. Karar alma süreçlerine gençlerimizin dahil edilmesi için programlar ve eğitimler düzenleyeceğiz. Böylelikle siyaset yapmak isteyen kadınlarımıza ve gençlerimize doğru siyaseti hangi koşullarda, nasıl bir hakla yapacaklarını anlatacağız. Geleceğimiz olan siz gençlerin haklı davalarında yürümeleri için doğru yolu açacağız.

Biliniz ki artık Seferihisar’da hepinizin adına dikili bir ağacı var. 95 yıldır hepimiz birbirimize sahip çıkıyoruz. Ağaçlarınız bize emanettir, dilediğiniz zaman gelip bakımını yapabilir, bizleri ziyaret edebilirsiniz’’ dedi.

 

Gelecek Hayalimiz İçin Artık Çok Daha Kalabalığız​

CHP Gençlik Kolları Emek, Gelecek ve Zafer Kampı Seferihisar Teos Ormancı Tesisleri’nde tüm hızıyla devam ediyor. 2. gün, sabah sporu sonrası kahvaltı ile başlayan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz konuşmaları ile devam eden kampın ikinci gününde ilk eğitim konferansını ‘’31 Mart Seçimleri ve Gençliğin Pozisyonu’’ konusu ile Emre Yılmaz tarafından gerçekleştirildi.

Emre Yılmaz 23 Haziran İstanbul seçimlerinin başarısında gençliğin rolünden bahsederken ‘’40 milyon insanın yaşadığı yerde Cumhuriyet Halk Partisi, bu seçimleri ile birlikte iktidarın en iyi alternatifi oldu. Bu gelecek farklı bireyleri bir araya getirecek, ortak toplumsal bir bellek oluşturacak ve başka bir gelecek mümkün sloganını biz gerçekleştirmek için çalışacak. Sokaklar güvenli olursa her yere güvenlik kamerası takmak zorunda kalınmaz. Temel mesele tüm sokakları güvenli hale getirmektir. Bu doğrultuda hep birlikte çalışacağız. Belki meclis ve parlamentolarda daha azız ancak başka bir gelecek hayalimiz için artık çok daha kalabalığız’’ diyerek konuşmalarını bitirdi.

 

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel “Öncelikle böyle samimi bir ortamla karşılaştığım için çok mutluyum. Seçimlerde kazandığımız bu başarının mimarlarından biri olan Genel Başkan’ımıza doğru adımları ve kurulan ittifaklar ile seçmendeki gönül bağları adına teşekkür ediyoruz. Bundan sonra baharı daim kılmak birinci ödevimiz olacak. Bu ülkeyi yönetecek kadrolar sizler, Atatürkçülük sizlere emanettir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’da parti deneyimlerini anlatırken gençlik siyasetini, teknolojinin getirdiği küreselleşmenin, değiştirdiği ve dönüştürdüğü gelecek algısı ve siyasi mücadelelerden bahsetti.

Canan Kaftancıoğlu Seferihisar'da Gençlerle Buluştu

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun ‘’İradeyi Savunmak: İstanbul Seçimi Nasıl Kazanıldı?‘‘ konulu konferansına gençlerin ilgisi yoğun oldu. Kaftancıoğlu’nun konuşmasını gerçekleştirmesinin ardından soru cevap şeklinde devam eden konferans katılımcılar adına verimli bir söyleşi havasında gerçekleşti.

İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu konuşmasında özellikle 23 Haziran İstanbul seçimleri ile yazılan başarı hikâyesi içinde gençlerin yadsınamayacak etkisine vurgu yaptı.

Kaftancıoğlu ‘’Ben size akıl veren, size yol gösteren, size direktif veren, öğreten bir il başkanı değil tam tersi sizden öğrenen, sizden aldıklarımı topluma yansıtan ve sizlerle birlikte mücadele eden il başkanı olmak istiyorum.

İstanbul seçim döneminde dikkat ettiğimiz şeyler arasında ilk olarak kim olursa olsun kişiler üzerinden değil, ilkeler üzerinden hareket edeceğiz. Mümkün oldukça ilkelere bağlı kalacağız. İkincisi siyasete bence diye cümleye başlayan, her konuda bilgisi olan, her konuda uzman olduğunu düşünen ve buna inanan öyle olduğunu zanneden ve her şeyde kendi söylediğini en doğru olduğuna inanan bir siyasi anlayışına değil, bunun yerine bana göre böyle diyen, doğruyu bulmak için metodik çalışmayı, bilmese bile öğrendiğinde uygulayan, doğruya ulaşmak için hangi kanalları kullanabileceğini bilen ama her şeyden önce elbette duygularıyla hareket eden akıl ve bilimden referans alan bir anlayış ve mekanizmayla biz İstanbul seçimlerine hep birlikte hazırlandık. Bu başarı hepimizin, bundan sonrada bu doğrultuda örgütçe sizlerle çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi.​

Kamp 3 Ağustos Cumartesi gününe kadar devam edecek.​