Politika
Giriş Tarihi : 18-07-2019 21:55   Güncelleme : 18-07-2019 21:55

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİNDE PROTOKOL KRİZİ

İzmir’in Urla ilçesinde düzenlenen“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı öncesi protokol krizi yaşandı. CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur etkinlik salonunu terk etti.

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİNDE PROTOKOL KRİZİ

 

15 Temmuz Darbe girişiminin ve Türk Milleti’nin kahramanca direnişinin gelecek nesillerin zihninde yer etmesi amacıyla Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı öncesi protokol krizi yaşandı.

Program öncesi konuklar salona girdiği sırada AK Parti Urla İlçe Başkanı Murat Nart ve CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur’a protokolde yer ayrılmadığı fark edildi. Protokolden kaldırılan bir kişinin yerine AK Parti Urla İlçe Başkanı Murat Nart oturtulurken; CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur salonu terk ederek tepki gösterdi.

Özbadur yaptığı açıklamada “program başlarken protokolde bizlere yer ayrılmadığını fark ettik. AK Parti İlçe Başkanı Murat Nart da zorla oturtuldu. Bize “oturun” da demediler. Ben de etkinliği terk ettim.

Her defasında Urla’da protokol krizlerinin yaşanması doğru değil. Protokolü kim hazırlıyorsa düzgün bir şekilde düzenlemesi gerekir. 4’lü den sonra protokol AK Parti ve CHP’dedir. Bunun önüne hiçbir şey geçemez. Bizler bağlı olduğumuz partinin - kurumun temsilcisi olarak orada bulunuyoruz. Partilerimizin bir ağırlığı var. Etkinliklerde düğün alayı gibi herkes ön tarafa geçiyor. Bu tür etkinlikleri düzenleyen gerek Kaymakamlık, gerekse Belediye bunu gerektiği şekilde yapmalı.

Protokol doğru uygulanacak ise yapılsın. Yapılamıyorsa protokol kaldırılsın, herkes istediği yerde otursun. Bu benim daha çok hoşuma gider çünkü Halkımızla iç içe oturmaktan daha çok mutluluk duyarım” dedi.