Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 18-07-2019 21:52   Güncelleme : 18-07-2019 21:52

SOKAK HAYVANLARINA YARDIM SERGİSİ

İzmir’in Urla ilçesinde Kimsesiz Hayvanları Ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO)’nin öncülüğünde, Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde sokak hayvanlarına yardım amacıyla sergi düzenlendi.

SOKAK HAYVANLARINA YARDIM SERGİSİ

 

KİHAYKO İzmir İl Temsilcisi Aysun Ülger, Urla İlçe Temsilcisi Esra Bozan, Ressam Yüksel Sorguç tarafından düzenlenen sergiye Feryal Karaoğlan, Ayşe Kunt, Serhat Kiremitçigil, , Bilter Anı, Sevil Layık, Ragıp Toklucu, Çınar Aybar, Tülay Yüksel, Ayşegül Önal, Funda Önengüt, Rüya Kiremitçigil, Nihal Koçak, Suna Aybar ve Yıldızca Seramik sanatçıları eserlerini bağışladı.

Sergi de resimlerin yanı sıra örgü bebekler, ebru sanatı, el sanatları ve Yıldızca Seramik’in yaptığı seramik eserler de yer aldı.

Sergilenen eserlerin satışından elde edilen gelirlerin tamamının sokak hayvanlarına yardım için kullanılacağını belirten Yüksel Sorguç şu ifadeleri kullandı; “Sokaklarda mağdur çok fazla hayvan var. Sağlık sorunları oluyor, veterinere götürmek gerekiyor. Onların sorunlarını biraz olsun çözebilmek, karınlarını doyurabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Serginin tüm geliri sokak hayvanları için kullanılacak. Ne kadar bağış olursa hayvanlara o kadar yardımcı oluruz.”

Sergi için tüm hazırlıkların 1 hafta gibi kısa bir sürede tamamladıklarını söyleyen Sorguç “hayatı paylaştığımız hayvanlar için düzenlediğimiz sergi 18 Temmuz 2019 gününe kadar açık kalacak. Tüm hayvan severleri bekliyoruz” dedi.