Asayiş
Giriş Tarihi : 12-07-2019 12:27   Güncelleme : 12-07-2019 12:27

EMEKLİ BAŞKOMİSERE GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI İDDİASIYLA TUTUKLAMA

İzmir'de düzenlenen operasyonda 6 göçmen yakalandı, gözaltına alınan sürücü emekli başkomiser tutuklandı.

EMEKLİ BAŞKOMİSERE GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI İDDİASIYLA TUTUKLAMA

 

Urla Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, ilçenin Kuşçular Mahallesi’nde göçmen kaçakçılığı yapılacağı yönünde aldığı ihbar üzerine bölgede sivil araçlar görevlendirildi. Takip edilen 35 TYP 93 Plakalı otomobil Kuşçular Mahallesi Otoban Köprüsü Mevkiinde durduruldu. Sürücü M.E. (52) gözaltına alındı. Otomobilin içinden aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 5 Irak, 1 Filistin uyruklu 6 kaçak göçmen çıktı.

Göçmenlerin Türkiye' ye Irak üzerinden yasal yollarla geldikleri, daha sonra karayolu ile İzmir’e geldikleri öğrenildi. Olayla ilgili olarak göçmen ve şüpheliye 15,499 TL idari para cezası uygulandı. Göçmenler işlemlerinin tamamlanmasının ardından İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Şüpheli M.E. (52)’in yapılan sorgulamasında, emekli baş komiser olduğu ve önceden de "göçmen kaçakçılığı" ve "suç işlemek amacıyla örgüt kurma" suçlarından adli kaydının bulunduğu öğrenildi.

İşlemlerinin tamamlanmasının ardından yargılanmak üzere Urla Adliyesi’ne sevk edilen şüpheli tutuklanarak Buca Cezaevi’ne gönderildi.