Turizm
Giriş Tarihi : 12-07-2019 12:21   Güncelleme : 12-07-2019 12:21

İlk Gençlik Karnavalı Urla'ya onbinlerce genç getirdi

Türkiye’nin ilk “Gençlik Karnavalı”, 27 – 30 Haziran’da Urla’da gerçekleşti. 4 gün süren karnavalda, yerli ve yabancı sanatçılar sahneye çıktı.

İlk Gençlik Karnavalı Urla'ya onbinlerce genç getirdi

 

İzmir’in Urla ilçesi, yerli-yabancı birbirinden ünlü sanatçı ve rock müzik grubunun katılacağı “Gençlik Karnavalı”na ev sahipliği yaptı. İlçenin İskele Mahallesi Kum Denizi sahilinde karnaval için kapatılan alana 26 Haziran akşamı saat 19.00’da kampçılar alınmaya başlandı.

Karnaval kapsamında 10 bine yakın çadır alanı biletinin tükendiği, günübirlik bilet satışlarının devam ettiği öğrenildi.

Karnaval’ın destekçilerinden Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan festivalin ilk günü yaptığı açıklamada, karnavalın ilk gününde 20 binden fazla gencin geldiğini ve etkinlik alanına çadır kurduğunu belirtti. Günübirlik girişlerle birlikte yaklaşık 25 bin gencin karnavala katıldığını söyledi.

Gün boyunca Urla Kum Denizi sahilinde güneşlenip denize giren gençler alternatif sahnede rock müzik gruplarının performanslarına eşlik ettiler.

Karnaval’ın ilk günü ana sahnede Teoman, Can Bonomo, Fedde le Grand, Pera, Şanışer, Hedonutopıa ve Zeynep Onat performansları ile binlerce genci coşturdu.

 

Üçüncü günde katılım 35 bini geçti

Türkiye’nin ilk “Gençlik Karnavalı”, İzmir’in Urla ilçesi Kum Denizi Plajı’nda devam ediyor. Karnavalın üçüncü günü organizasyon yetkilileri karnavala 35 binden fazla katılımın gözlendiğini ve karnavalın son gününde bu sayının 45 bini geçeceğini tahmin ettiklerini belirttiler.

İzmir’in Urla ilçesi, Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın katkılarıyla yerli-yabancı birbirinden ünlü sanatçı ve rock müzik grubunun katıldığı “Gençlik Karnavalı”na ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’de alışılmışın dışında, daha farklı bir konsept hedefleyerek yola çıktıklarını ve amaçlarına ulaştıklarını vurgulayan, karnavalın organizasyon şirketi İmagine Organizasyon yetkilisi Enes Çimendağ, “karnavalın üçüncü günündeyiz. Karnavala şimdilik katılım olarak 35 bin sayısı geçildi. İlk gün 10 bin çadır alanı tükendi. Karnavalın son günü katılımın 45 bini aşacağını düşünüyoruz. Her şey çok güzel ve sorunsuz gidiyor. Yarın final günümüzü de bu şekilde tamamlamayı düşünüyoruz.

Bu organizasyon ile Türkiye’de bu tarz organizasyonlara yön vermek istedik. Karnavalın gündüz aktivitelerinde kortej, sihirbazlık gösterileri, pixel point ve ateş şovları, mini konserler ve sponsorlarımızın etkinlikleri ile Urla’nın denizi, kumu ve enfes havasıyla gençler unutulmaz anlar biriktiriyor. Akşam ve geceleri ise yerli-yabancı birbirinden ünlü sanatçı ve rock müzik grubu ile gençlerimiz coşuyor.

Karnaval lokasyonu olarak Urla çok güzel bir yer. Türkiye’de Urla Kum Denizi Plajı kadar bu tür organizasyonlara uygun çok az yer gördüm. Burası gerek çadır gerekse etkinlik alanları olarak karnavallar için tasarlanmış bir yer gibi. Önümüzdeki yıllarda Türkiye genelinde ve Dünya çapında yapılan organizasyonlarla ünlenebilecek potansiyelde. Karnaval süresince Urla halkı gerçekten bizi kucakladı. Urla halkını, esnafına, belediyesine ve esnaf odasına çok teşekkür ederim” dedi.

Gün boyunca Urla Kum Denizi sahilinde güneşlenip denize giren gençler alternatif sahnede rock müzik gruplarının performanslarına ve sponsor etkinliklerine eşlik ettiler.

Karnaval’ın üçüncü günü ana sahnede Duman grubu, Hayko Cepkin Ben Fero, Güliz Ayla, Lımbotheque ve Hey Douglas performansları ile binlerce genci coşturdu.

Urla Emniyet Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre; Kum Denizi Plajı’nda 27-28-29-30 Haziran 2019 tarihlerinde 4 gün süre ile yapılan çadır, kamp konaklamalı Gençlik Karnavalı’na turnike girişlerine göre yaklaşık 112.000 kişi katıldı.

Karnaval için Urla İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün tüm personeli ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nden gönderilen 60 kişilik takviye personel ile birlikte alınan emniyet ve trafik tedbirlerinde en üst düzeyde çalışarak, karnaval boyunca ciddi herhangi bir asayişe müessir olay meydana gelmediği açıklandı.