Asayiş
Giriş Tarihi : 04-07-2019 09:21   Güncelleme : 04-07-2019 09:21

Urla’da Fuhuş Operasyonu

İzmir'de yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 14 şüpheliden 13'ü tutuklandı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Urla’da Fuhuş Operasyonu

 

İzmir'de Kazakistan ve Ukrayna uyruklu 8 kadına fuhuş yaptırdıkları ve fuhuşa yer sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 14 şüpheliden 13'ü tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Urla ilçesi Kalabak mevkiinde 40 yaşındaki M.Ş liderliğindeki bir otelde yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırıldığı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Ekipler yaklaşık 2 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından toplanan deliller doğrultusunda belirlenen 4'ü Urla ilçesi, 13'ü İzmir olmak üzere 17 adrese operasyon düzenledi.

Operasyonda, aralarında 2 otel sahibi ve çalışanlarının da bulunduğu 14 şüpheli gözaltına alındı.

 

"Yeni araçlarımız geldi" mesajı ile pazarladılar

Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi. Şüphelilerin kadınlara uyuşturucu madde temin ettikleri ve kendilerinin de uyuşturucu kullandıkları saptandı.

Şifreleri ortaya çıktı

Gözaltına alınan şüphelilerin cep telefonlarında yapılan incelemelerde, kadınları pazarlamak amacıyla mobil uygulamalar kullandıkları, telefon rehberinde bulunan numaralara "Yeni araçlarımız geldi, selam yaz, foto iste" şeklinde mesajlar gönderdikleri tespit edildi.

 

Ayrıca şüphelilerin 51 fuhuş olayına karıştıkları kaydedildi.

Teknik ve fiziki takip sırasında, şüphelilerin otel ile özel anlaşma yaptıkları, fuhuş amacıyla otele gelen müşterilerin ve fuhuşa zorlanan kadınların kaydını yaptırmayarak müşterilere güven sağladıkları, kadınların otel civarında temin edilen bir evde kaldıkları, otele yaya geldikleri ve müşteriden önce odada hazır bekletildikleri belirlendi.

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından fuhuş yaptırdıkları ve fuhuşa yer sağladıkları iddiasıyla Urla Adliyesi’ne çıkarılan zanlılardan 13'ü tutuklandı biri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan Kazakistan ve Ukrayna uyruklu 8 kadın ise, emniyetteki ifadelerinin ardından sınır dışı edilmek üzere İzmir Göç İdaresine teslim edildi.