Eğitim
Giriş Tarihi : 13-06-2019 19:13   Güncelleme : 13-06-2019 19:13

Türkiye’de bir ilk yine Urla’dan

Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivali final gecesiyle sona erdi

Türkiye’de bir ilk yine Urla’dan

 

Türkiye'de ilk kez bir devlet okulu tarafından düzenlenen Halk Dansları Festivali olan ve Urla Albay Çolak İbrahim Bey İlkokulu ev sahipliğinde gerçekleşen Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivali, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen final gecesi ile sona erdi.

Arnavutluk, Bulgaristan, Makedonya’dan gelen öğrencilerden oluşan dans grupları ve Albay Çolak İbrahim Bey İlkokulu Halk Dansları Gruplarının yer aldığı festival kapsamında 08 Haziran günü Barbaros Köyü’nde, 09 Haziran günü Urla Sanat Sokağı’nda, 10 Haziran günü İskele İlkokulu önünde dans gösterileri gerçekleşmişti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan final gecesine Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz, AK Parti Urla İlçe Başkanı Murat Nart, Urla Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz, Türk Kızılayı Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık ve Urla halkı ilgi gösterdi.

Büyük ilgiyle izlenen final gecesi Albay Çolak İbrahim Bey İlkokulu Halk Dansları Grupları'nın yöre oyunları ile başladı. Ardından Bulgar, Arnavut ve Makedon halk dansları ekipleri yörelerinin oyunlarını sundu.

Halk dansları gösteriminin ardından ise festivale katılan dansçılara hediyeler verildi.