Asayiş
Giriş Tarihi : 23-05-2019 16:49   Güncelleme : 23-05-2019 16:49

'Barış Buluşması'nda Silahlı Kavga: 1 yaralı

İzmir’in Urla ilçesinde meydana gelen olayda aralarında daha önceden husumet bulunan 2 grup arasında silahlı çatışma çıktı. Olayda 1 kişi yaralandı, şüpheli gözaltına alındı.

'Barış Buluşması'nda Silahlı Kavga: 1 yaralı

 

Edinilen bilgiye göre; aralarında daha önceden husumet olan U.Ö. (20) ile H.A. (19)’ı tatlıya bağlayıp barıştırmak isteyen arkadaşları ikiliyi Urla 12 Eylül Stadı bahçesinde buluşturdu. Barıştırma umuduyla başlayan buluşma bir süre sonra ağız münakaşasına dönüştü. Belindeki 9mm çapındaki silahı çeken H.A., U.Ö.’yı sağ ayağı uyluk kemiğinden vurdu.

Etraftakilerin olayı bildirmesiyle olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri yaralı U.Ö.’ya ilk müdahaleyi yaptıktan sonra tedavisinin yapılması için 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne götürdü. Hayati tehlikesi bulunmayan yaralı tedavisinin ardından taburcu edildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri olayda kullanılan silaha ait olduğu düşünülen 5 kovan buldu. Şüpheli H.A. silahı ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

Urla Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan şüpheli, yargılanmak üzere sevk edildiği Urla Adliyesi’nde Adli Kontrol cezasına çarptırılarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.