Eğitim
Giriş Tarihi : 18-04-2019 20:18   Güncelleme : 18-04-2019 20:18

Urlalı öğrencilerin Makedonya gezisi

Urla Jale Necdet Özbelge İlkokulu ve 8 ülkeyle birlikte ortaklaşa yürüteceği Healthy Living Erasmus 2017-2019 projesi kapsamında düzenlenen Makedonya gezisini tamamladı.

Urlalı öğrencilerin Makedonya gezisi

 

Proje kapsamında okul idareci, öğretmen ve öğrencileri altıncı ülke ziyaretlerini 31 Mart  - 06 Nisan 2019 tarihleri arasında Makedonya'ya yaptı.

Proje koordinatörlüğünü Polonya’nın, okul koordinatörlüğünü Okul Müdürü Selma Uzun’un üstlendiği, “A Healthy Living Toolbox - the whole school ” projesi, Polonya, İspanya, İtalya, Romanya, Makedonya,Litvanya ve Portekiz ülkeleri ile ortak yürütülüyor.

Makedoya'nın Komanova, Üsküp ve Ohrid şehirlerine yapılan geziye Okul Müdürü Selma Uzun, sınıf öğretmeni Hasan Fehmi Güzel ile 4/A sınıfı öğrencileri Rüzgar Efe Tosun ve Emir Durmuş Keser katıldı.  

Öğrenciler Makedonya'da sağlıklı beslenme ve beslenmenin önemi konusunda Polonya, İspanya, Romanya, Makedonya, Litvanya ve Portekiz İtalya'dan gelen öğrenciler ile birlikte çeşitli çalışmalara katıldı. Öğrenciler proje etkinlikleri içinde “Uygulamalı Tarhana Çorbası Tarifi” verdi, yöresel yemeklerimizi ve Türk Beslenme alışkanlıklarını tanıttılar. Ayrıca okullarımızda yapılan Sağlıklı Beslenme çalışmalarını ve Türkiye’de okullarda uygulanan” Beslenme Dostu Okul Projesi’ni anlatarak ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler. Makedonya'nın önemli yerlerine yapılan kültürel gezilere katılan heyet, ülkenin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret ettiler.
      Ekibimiz ülkemizi en iyi şekilde tanıtmanın sevinci ve gurur ile Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından verilen sertifikalarını alarak ülkemize döndü.