Eğitim
Giriş Tarihi : 09-04-2019 18:38   Güncelleme : 09-04-2019 18:38

ÜNLÜ YAZAR ANOOSHİRVAN MİANDJİ, SEFERİHİSAR ŞEHİT ÖĞRETMEN MEHMET İZDAL İLKOKULUNDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Öykü ve roman kategorilerinde ve çocuk, gençlik ilgi alanlarında pek çok eseri bulunan İran Tebrizli ve Azerbaycan kökenli olan ünlü yazar Anooshirvan Miandji, geçtiğimiz hafta Seferihisar’da öğrencilerle buluştu.

ÜNLÜ YAZAR ANOOSHİRVAN MİANDJİ, SEFERİHİSAR ŞEHİT ÖĞRETMEN MEHMET İZDAL İLKOKULUNDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

 

SEFERİHİSAR, Şehit öğretmen Mehmet İZDAL ilkokulu 3-D sınıfı öğrencileri, yazarın “Saman Adam” adlı kitabını okurken, öğretmenleri Sakine NOZOĞLU, onlardan en çok etkilendikleri bölüm ile ilgili resim yapmalarını istedi.

Tüm öğrenciler okudukları kitabın en çok etkilendiği bölüm ile ilgili resimleri yapmaya başladı. Buna mukabil, bir de etkinlik yapmayı planlayan Öğretmenleri Sakine NOZOĞLU kendisinin önderliğinde, okul öğretmenleri Ebru GÖKMEN, Eylem ÖZTÜRK ve Aylin KAYA ile birlikte, öğrencilerle ve velilerin de desteği ile “saman adam” kitabında ele alınan fikirlerden yola çıkarak, birçok saman adam yapmaya karar verdiler.

Bu saman adamları, bir sergi şeklinde okulun koridorlarına, çok hoş bir dekorla zenginleştirdiler. Kitabın yazarını da okula davet ederek, okumanın önemine değinmek, çocukların okumaya teşvik etmek, çok okumakla kendilerini ifade ederken, çok daha zengin bir kelime haznesine sahip olmalarını sağlamak amacında olduklarını ifade eden Sakine NOZOĞLU, imza töreni düzenleyerek, yazar ile öğrencilerini de buluşturdu.

Okumanın hafızayı da güçlendirdiğini ifade eden NOZOĞLU, çocukları stresten uzaklaştırmak, tablet ve bilgisayardan mümkün olduğunca okumakla uzak tutmak ve onlara pek çok açıdan değer katmak amacıyla bu etkinliği yaptıklarını ifade etti.

Programa katılan Yazar Anooshirvan Miandji de bu davetten ve Seferihisar Şehit Öğretmen Mehmet İZDAL ilkokulunda, kitabını okuyan tüm öğrencilerle buluşmaktan büyük memnuniyet duyduğunu, programın gerçekleşmesinde görev alan tüm öğretmen, öğrenci ve velilere minnetlerini ve teşekkürlerini dile getirdi.

28 Mart 2019 Perşembe günü gerçekleştirilen programda, pek çok veli, öğrenci, basın yayın mensubu ve halkın katılımıyla, hazırlanan ikramlar eşliğinde, tüm öğrenci, öğretmenler, bir ilke imza atarak, okumanın önemini farklı bir açıdan ve etkili şekilde vurguladılar.

Bu etkinlik için tüm öğretmen, idareci, öğrenci ve velileri ayrıca da daveti kırmayıp icabet eden İRAN/Tebrizli değerli yazar Anooshirvan Miandji’yi tebrik ediyoruz.