Politika
Giriş Tarihi : 28-03-2019 07:19   Güncelleme : 28-03-2019 07:19

“Elimizden geleni ardımıza koymayacağız!”

Demirel’den kadınlar için dev projeler:

“Elimizden geleni ardımıza koymayacağız!”

 

Cumhur İttifakı Urla Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Adıgüzel Demirel, AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, AK Parti Kadın Kolları, MHP Kadın Kolları ve çok sayıda kadın katılımcıyla yemekli buluşmada bir araya geldi. Kadınlara yönelik projelerinde yer alan maddelerden bahseden Demirel, “Kadınlarımızın sosyal yaşamda ve ekonomik alanda erkeklerle daha da eşit seviyeye gelmesi amacıyla birçok proje oluşturduk. Bakanlık tarafından da onaylı bu projeler ile kadınlarımıza hak ettikleri imkânları sağlayacak ve Urla’yı kalkındırmada kadınlarımızı daha aktif bir konuma getireceğiz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Kadınlarımız erkeklerden daha çok aydın daha çok verimli daha çok bilgili olmak zorundadır’ Biz de Atatürk’ün açtığı bu yolda bu imkânları onlara sağlamak için elimizden geleni ardımıza koymayacağız” dedi.

“Kadınlar hem sosyal hem ekonomik alanda etkin hale gelecek”

Kadınlara her alanda eşit imkânların sağlanmasını gözettiği projeleri tek tek açıklayan Demirel, “Urla’da kurulacak olan ‘Kadın Eğitim, İstihdam ve İş Merkezleri’ projesi ile kadınlarımıza iş imkânları sağlanacak ve bu doğrultuda eğitim desteği de verilecek. Urlalı kadınlarımızın çalışma hayatı içerisinde olması bu yolla desteklenerek; el sanatları işletmesi, halı- kilim dokuma işletmesi, tekstil işletmesi gibi birçok faaliyet alanları oluşturulacak ve Urlalı kadınlarımızın bu yolla istihdam edilmeleri desteklenecek. Kadınlarımız bu projeler ile birlikte sosyal alanda olduğu kadar ekonomik alanda da daha fazla yer alarak hem verimli olmaları hem de Urla ekonomisine olduğu kadar ev ekonomisine de katkı sağlamalarının önü açılacak” şeklinde konuştu.

“Urla kadınlarımızla parlayacak: “İyi ki varsınız!”

Urla’da kadınlara yönelik iş ve istihdamın kısıtlı olduğundan yakınan kadınların derdini dinleyen Demirel, bu projeler ile birlikte bu kısır döngünün kırılacağa vurgu yaparak, “Çıktığımız bu yolda önceliğimiz kadınlarımızdır. Onların sosyal ve ekonomik alanlardaki özgürlüğü bizlerden bağımsız olarak bir ülkenin kalkınmasının önündeki temel dayanaktır. Bu nedenle kadın istihdamına yönelik projelerimizi bilhassa titiz bir şekilde oluşturduk ve bakanlıktan bu konuda hem onay hem de gerekli maddi desteği de elimize aldık. Umuyorum ki Urla, 31 Mart’tan sonra kadınlarımızın desteği ve etkinliği ile parlayan bir ilçe haline gelecek; sadece İzmir’de değil tüm illerde bu alanda adımızı duyuracak, örnek alınacak bir ilçe haline geleceğiz. İyi ki varsınız “ dedi.