Spor
Giriş Tarihi : 28-03-2019 07:05   Güncelleme : 28-03-2019 07:05

2019 Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası Urla’da başladı

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından “Vefa Sezonu” adıyla düzenlenen 2019 Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası, geçtiğimiz yıllarda vefat eden Urlalı motosikletçiler Burak Özel ve Özgürcan Gözmen’in anısına ithaf edilen Urla Vefa yarışları ile başladı.

2019 Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası Urla’da başladı

 

2019 Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın ilk ayak yarışı olan Urla Vefa yarışları Urla Meydanı’nda yarışlara kayıt yaptıran 130 sporcuya TMF Branş Sorunlusu Fırat Çakıroğlu tarafından verilen brifing ile başladı.

Start öncesi AA Muhabirine açıklama yapan TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, “TMF olarak 2019 yılı yarış sezonunun ilk organizasyonunu gerçekleştiriyor olacağız. Urla her zaman için yarışçı ve organizasyonu düzenleyenler için çok mutlu bir parkur. Umut ediyorum ki yarışların Urla’da başlamasıyla organizasyon çok güzel, heyecanlı ve keyifli enstantanelere sahne olacak.  130 sporcumuzun kayıt yaptırmış olduğu ve çok coşkulu bir yarış olacak burada. Evet, Vefa Yarışı dedik, hiç unutmamamız gereken, Türk motosiklet sporuna gönül vermiş sporcularımız her yarışta anılır olacak ve onların adına düzenleyeceğiz organizasyonlarımızı ve bu organizasyonlarımızın hemen tamamında bu sosyal sorumluluk projelerini göreceğiz. Bugün de çok güzel bir havada güzel bir ortamda tüm Urlalıları ve İzmirlileri bu keyfi izlemeye davet ediyorum” dedi.

Urla Meydanı’nda vefat eden Urlalı motosikletçiler Burak Özel ve Özgürcan Gözmen’in anısına lokma ikramı yapıldı.

Yarışların magazin startı Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Magazin startı sonrası ilçenin Yağcılar Mahallesi’nde yarışların yapılacağı Titus & Feronia Tesislerine giden sporcular antrenman ve sıralama yarışlarında mücadele ettiler.