Eğitim
Giriş Tarihi : 21-03-2019 16:36   Güncelleme : 21-03-2019 16:36

BALIKLIOVA’YA ROBOKOD ÖDÜLÜ

Balıklıova Ortaokulu, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destek ve katkıları ile ülkemiz genelinde Devlet ve Özel Kolejlerin Ortaokul, MTAL, Anadolu Lisesi ve Fen Liselerinin de temsil edildiği toplam 554 takım arasında turnuvalara "RoboKod Harezmi" ismi ile katıldı. Turnuvalar sonucunda 13 takım ödüle layık görüldü.

BALIKLIOVA’YA ROBOKOD ÖDÜLÜ

 

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan FIRST Vakfı (For Inspiration and Recognition of Science and Technology); tarafından, gençlere bilim ve teknoloji alanlarında ilham vermek ve onları bu alanlara özendirmek, özgüven sahibi, sorgulayan, takım halinde toplumsal sorunlara çözümler üretebilen bir gençlik yetişmesi niyetiyle dünyada 80 ülkede yapılan FIRST® LEGO® League (FLL) etkinliğinin 15.si İzmir'de düzenlendi. 

FLL etkinliği; tematik, bilimsel, süreç ve takım çalışması odaklı bir turnuva olarak her yıl daha fazla katılımcı ve gönüllüyle hayata geçirilmektedir.

FLL Turnuvaların da takımlardan beklenen, takım halinde iş yapan, arkadaşça rekabet kurallarına uyan, keşfettiklerinin kazandıklarından daha önemli olduğunu farkeden, deneyimlerini başkalarıyla paylaşan, yapılan her şeyde duyarlı profesyonellik göstererek ve eğlenerek sonuca ulaşmaya çalışan genç nesillerin ortaya çıkarılmasıdır.

Bu amaçları kendine hedef edinen Balıklıova Ortaokulu, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destek ve katkıları ile ülkemiz genelinde Devlet ve Özel Kolejlerin Ortaokul, MTAL, Anadolu Lisesi ve Fen Liselerinin de temsil edildiği toplam 554 takım arasında turnuvalara "RoboKod Harezmi" ismi ile katıldı.  Turnuvalar sonucunda 13 takım ödüle layık görüldü. 

"Duyarlı Profesyonellik ödülüne layık görülen "RoboKod Harezmi" takımı okulunda, Balıklıova Köyü’nde, ilçemizde ve İlimizde büyük farkındalık yarattı.