Eğitim
Giriş Tarihi : 22-02-2019 23:34   Güncelleme : 22-02-2019 23:34

Urla’dan İspanya’ya eğitim turu

Urla Jale Necdet Özbelge İlkokulu ve 8 ülkeyle birlikte ortaklaşa yürüttüğü “Give 5: Healthy Living Toolbox - The Whole School Program” isimli AB Erasmus+ 2017-2019 projesi kapsamında düzenlenen İspanya gezisini tamamladı.

Urla’dan İspanya’ya eğitim turu

 

Proje kapsamında okulumuz yönetici, öğretmen ve öğrencileri altıncı ülke ziyaretlerini 04 Şubat - 08 Şubat 2019  tarihleri arasında İspanya'ya yaparak tamamladılar.
Proje koordinatörlüğünü Polonya’nın, okul koordinatörlüğünü Okul Müdürü Selma UZUN’un üstlendiği, “Give 5:
Healthy Living Toolbox - The Whole School Program”projesi Polonya, İspanya, İtalya, Romanya, Makedonya ve Portekiz ülkeleri ile ortak yürütülmektedir. İki yıl sürecek proje kapsamında ortak okul öğretmenleri karşılıklı ülke ziyaretleri ile sağlıklı yaşam üzerine çalışmalar yapacaklar ve birbirlerinin kültürel zenginliklerini tanıyacaklardır.

İspanya'nın Merida  şehrine yapılan geziye Okul Müdürümüz Selma UZUN, Sınıf öğretmeni Ebru YENİEKİNCİ ve 4/A sınıfı öğrencileri Aybike Hilal KAYA ile Emir AKSAKAL  katılmışlardır. 

Öğrencilerimiz İspanya'nın Merida şehrinde sağlıklı yaşamın önemli bir ögesi olan Sağlıklı Beslenme konusunda Polonya, Portekiz, Makedonya, Litvanya, Romanya, İtalya'dan gelen öğrenciler ile birlikte çeşitli çalışmalar yapmışlar, ispanya eğitim sistemini incelemiş ve iyi uygulamaları yerinde görmüşlerdir. Öğrencilerimiz proje etkinlikleri içinde çeşitli beslenme yerlerine ve gıda fabrikalarını gezerek incelemelerde bulunmuşlar, atölye çalışmalarında bizim yöresel yemeklerimizi tanıtmış, sağlık pramidi  ile ilgili etkinliklerde yer almışlardır. İspanya'nın önemli yerlerine yapılan kültürel gezilere katılarak ülkenin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etmişler, ilin yöneticileri ve Belediye başkanı ile görüşmelerde bulunmuşlardır.

Ekibimiz ülkemizi en iyi şekilde tanıtmanın sevinci ve gururu ile Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından verilen sertifikalarını alarak ülkemize dönmüşlerdir.

    Urla Jale Necdet Özbelge İlkokulu 31 Mart-07 Nisan 2019 tarihleri arasında 7. Gezisini Makedonya ülkesine yapacak olup, ” Sağlık, Spor ve Fit olma” konusunda çalışmalar yapacaklardır.