Eğitim
Giriş Tarihi : 10-01-2019 19:06   Güncelleme : 10-01-2019 19:06

MURAT ASLAN YILAY HAKAN ÇEKEN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE

“Kariyer Günleri” çerçevesinde alanında başarılı isimleri öğrencileri ile buluşturan Yılay Hakan Çeken Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bu ayki konuğu İnoksan’ın katkılarıyla Big Chef’s Mutfak Genel Koordinatörü Murat Aslan oldu.

MURAT ASLAN YILAY HAKAN ÇEKEN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz’ün de katıldığı etkinliğe, İNOKSAN firma temsilcisi,  İzmir’de faaliyet gösteren Big Chef’s restoranlarının tüm şefleri ve Big Chef’s Ege Bölgesi Koordinatörü Enver Oral’da katıldı.

1988 yılında Türkiye’nin ilk aşçılık okulu unvanına sahip Bolu Mengen Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi’nde ortaokula başlayan ve burada 7 yıl eğitim alan Aslan, eğitimin ardından birçok işletmede mesleğin icra etmiştir. Şubat 2011’den itibaren Big Chef’s Mutfak koordinatörlüğü görevini yürüten Aslan’ın “Bir Aşçının Dünlüğü” ve “Kelimeler” olmak üzere iki de kitabı bulunmaktadır.

Öğrencilik günleri, mesleğe başlama serüveni ve meslek yaşamı boyunca yaşadığı acı, tatlı, eğlenceli ve zorlu anılarını öğrenciler ile paylaşan Aslan, 2 saatlik söyleşi sonunda öğrencilerimize hediye ettiği kitaplarını imzaladı.

Program Okul Müdürü Halim Türk’ün konuklara çiçek takdimi ile sona erdi.