Eğitim
Giriş Tarihi : 13-10-2018 16:01   Güncelleme : 13-10-2018 16:01

DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KAHVALTISI

Eğitim İş Sendikası Urla Temsilciliği tarafından Motto Restoranda 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla kahvaltı düzenlendi.

DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KAHVALTISI

 

Kahvaltıya Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Eğitim İş Sendikası Genel Merkez Üst Kurul Üyesi Prof. Türkan Başyiğit, Eğitim İş İzmir 1.Nolu Şube Yöneticisi Çiğdem Bezir, Denetleme Kurulu Üyesi Vahit Kaya, STK temsilcileri, Urla Eski Milli Eğitim Müdürü Erol Uysal, öğretmenler ve Urla’da görev yapan emektar öğretmenlerin de aralarında olduğu 137 kişi katıldı.

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar Eğitim İş'e böyle güzel bir organizasyonu gerçekleştirdiği için teşekkür edip tüm öğretmenlerin Dünya Öğretmenler Gününü kutladı. Urla'ya emeği geçen öğretmenler için bir anıt sözü verdi. Başkan Uyar; “Öncelikle ben bugün burada bir kadın Belediye Başkanı olarak konuşabiliyorsam bunu, Laik, Demokratik, Sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk sayesindedir. Bütün öğretmenlerimin karşısında saygıyla eğiliyorum. Gününüz kutlu olsun. Sizlere çok ihtiyacımız var. İnşallah her şey istediğiniz şekilde olur. Yetiştirdiğiniz bütün çocuklarımızın aileleri adına hepinize çok teşekkür ediyorum. Çok değerlisiniz. İyi ki varsınız” dedi.

Urla Eğitim İş Yönetim Kurulunu oluşturan Cemil Doğru, Nihan Erinç, Kerim Duran, Eray Kaya, Salih Dağdan, Serdar Ünlücömert, Hasan Yıldız da katılanlara teşekkür ederek, Eğitim İş'in Atatürk'ün İzi'den yürüyerek Cumhuriyetimize “Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür, Nesiller Yetiştirmek” için yola çıkanlardan oluştuğunu  ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün verdiği bu görevi sonsuza kadar yerine getirmek için çalışacaklarını belirttiler.