Eğitim
Giriş Tarihi : 13-10-2018 15:52   Güncelleme : 13-10-2018 15:52

KÜÇÜK ÇİFTÇİLERLE BULUŞUYORUZ

Urla İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce planlanan; Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası işbirliği ile yürütülen ‘’KÜÇÜK ÇİFTÇİLERLE BULUŞUYORUZ’’ projesi başladı.

KÜÇÜK ÇİFTÇİLERLE BULUŞUYORUZ

 

Proje kapsamında ilk buluşma 5 Ekim 2018 tarihinde Urla İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşti.

‘’DAHA İYİ BİR URLA İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM’’ sloganı ile başlatılan bu çalışmada amaç; Çocuklarımıza tarımsal üretim ile çiftçiliği sevdirmek ve onlara saha deneyimi kazandırarak geleceğe hazırlamak olarak açıklandı.

Proje kapsamında daha önceden fide ve tohum dikimine hazır hale getirilen bahçeye gelen Şehit Kemal İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri Urla İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli gözetim ve desteği ile pırasa, kereviz, marul fideleri ile maydanoz ve ıspanak tohumlarını ocaklara dikerek ilk sulama işlemini gerçekleştirdi.

Her hafta öğrenciler bahçeye gelerek yine ilgili personel gözetiminde çapalama, sulama, hastalık ve zararlı kontrollerini yapacaklar. Büyüyen ürünler 10-11 Aralık Yerli Malı Haftasında öğrenciler tarafından hasat edilecek, daha sonra kendi kuracakları tezgâhta ürünlerini satarak gelir elde edecek ve para kazanacaklar.