Magazin
Giriş Tarihi : 27-07-2018 15:41   Güncelleme : 27-07-2018 15:41

EĞLENCE DEYİNCE “THE HARMA”

Deniz Kuvvetleri’nden emekli olan Cenker Doruk, müzik aşkını Urla’da 18. Yüzyıldan kalma tarihi binada açtığı The Harma Cafe Bar & Bistro ile yaşıyor, yaşatıyor.

EĞLENCE DEYİNCE “THE HARMA”

 

Kendisi de müzisyen olan, The Harma Cafe Bar & Bistro’nun işletmecisi Cenker Doruk, Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri düzenlediği konsept Rock geceleri ile Urla’da bir fark yarattı.

Cenker Doruk, 18 yüz yıldan kalma, o zamanlar Urla’nın Yahudi Mahallesi olan Sevinç Sokak’ta sinagog olarak kullanılan tarihi taş binada, her Pazartesi akşamı yeni bir ses Emre, her Çarşamba akşamı Vavelya grubu, her Cuma akşamı İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) öğrencilerinden kurulu Penta grubu ve her Cumartesi akşamı ise Rolla Band ile herkesi müziğe doyuruyor.

Önceden kafe olarak işletilen mekânı devraldıktan sonra içkili kafe ruhsatı alan Cenker Doruk, her köşesi tarihi kokan mekânda, özel tariflerle alkollü – alkolsüz içecekler, kokteyller, çay ve kahve servis ediyor. Özel hamburger çeşitlerinde iddialı olduklarını vurgulayan Doruk, müşterilerine “Harma Sepeti”ni özellikle tavsiye ediyor.

 

DENİZCİNİN MÜZİK AŞKI

1973 İstanbul – Kadıköy doğumlu olan Cenker Doruk, 1987 yılında Heybeliada Deniz Lisesi’ni kazandı. Doruk, 1995 yılında Deniz Harp Okulu’ndan mezun olduktan sonra ve Deniz Kuvvetleri’nin muhtelif gemilerinde bahriyeli olarak görev aldı. 2006 yılında Deniz Kuvvetleri’nden emekli oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Cenker Doruk’un müzik aşkı 1987 yılında lise yıllarında başladı. 1993 yılında kurdukları grup ile birlikte İstanbul Kemancı’da basgitar çalarak sahneler ile tanışan Cenker Doruk, müzik aşkını The Harma’da sahne alan gruplar ile birlikte sahne alarak gösterdiği başarılı ve coşkulu performanslar ile zirveye çıkardı.

Müziğin felsefesine inanan birisi olduğunu vurgulayan Doruk, bunları pekiştirmek için Orta Doğu ve Uzak Doğu’da başta Singapur, Malezya, Tayland, Japonya ve Hindistan’a gidip gezdiğini belirtti.

Deniz Kuvvetleri’nden emekli olduktan sonra İstanbul ve İzmir’de çeşitli işletmelerde çalıştığını, Urla’ya yerleştiğini, ruhundaki Rock Müziği ateşini müzik severlerle buluşturmak için iki ay önce kollarını sıvadığını belirten Doruk, “Urla merkezde tespit ettiğim eksiklikleri giderecek bir mekân yaratmak için The Harma Cafe Bar & Bistro doğdu. Aile ortamında, dostça ağırladığımız konuklarımıza kaliteli hizmet ve iyi müzik için yola çıktık. Müzik aşkıyla emek veren başarılı gençlerin müthiş enerjisi ile konsept geceler düzenliyoruz. Büyük bir coşku ile hep bir ağızdan söylediğimiz şarkılarla müthiş bir ambiyans yaşıyoruz.

Hayat ön provası yapılmamış bir tiyatro gösterisidir. Bu, alkışı olmayan tiyatronun perdesi kapanmadan; gülün, şarkı söyleyin, dans edin, âşık olun... Hayatınızın her anını değerlendirin..!  İyi müzik, dostluk, neşe ve eğlence arıyorsanız, sizi de The Harma’ya bekliyoruz” dedi.