Eğitim
Giriş Tarihi : 27-07-2018 15:38   Güncelleme : 27-07-2018 15:38

ÇYDD Eğlen-Öğren Yaz Etkinliği’ne Gülbahçe’de eğlenceli final

ÇYDD Urla şubesi Eğlen-Öğren Yaz Etkinliği’ne katılan çocuklar bugün öğrendiklerini sergiledi.

ÇYDD Eğlen-Öğren Yaz Etkinliği’ne Gülbahçe’de eğlenceli final

 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Urla Şubesi çocuklar için 5 haftalık Eğlen-Öğren etkinliği düzenledi. Urla’nın Gülbahçe köyünde düzenlenen atölyelere 8-12 yaş arası çok sayıda çocuk katıldı. Gülbahçe Semt Merkezi’nde gönüllülerin katkıları ile 19 Haziran’da başlayan atölyelerde çocuklar spor ve yoga yaptı, dans eğitimi aldı.

 Bilim sohbetlerinin düzenlendiği, müzik atölyelerinin yapıldığı etkinliklerde seramik, batik, mozaik atölyeleri düzenlendi. Çevre ve geri dönüşüm bilinci kazandıracak etkinlikler yapıldı.

 “SÖNMEYE HAKKIN YOKTUR, IŞIYACAKSIN!”

 Urla’dan STK’ların ve gönüllü eğitmenlerin katkıları ile yürütülen etkinlik bugün Gülbahçe Semt Merkezi’nde düzenlenen törenle tamamlandı.

 ÇYDD Urla Şube Başkanı Sibel Bavli açılış konuşmasına Türkan Saylan’ın “Eğer bir yerlerde bilime, demokrasiye, barışa, aydınlığa aç bir çocuk senin ışığını bekliyorsa sönmeye hakkın yoktur. Işıyacaksın! Ölüme saniyeler kalmış olsa bile.” sözleri ile başladı. Eğlen Öğren Etkinlikleri’nde amaçlarının bu olduğunu belirten Bavli, “Toplam beş hafta süren etkinliğimizde çocuklar haftada üç gün, ikişer saat boyunca Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, bilimin ışığında hem eğlendiler hem de öğrendiler. Gerek beslenmeleri, gerek eğitim öğretim, gerekse el becerileri konusunda destek veren gönüllülere teşekkür ederiz.” dedi.

 Açılış konuşmasından sonra program çocukların söyledikleri şarkılar, dans gösterileri ile devam etti. Etkinlik süresince çocukların hazırladıkları el becerileri sergisi gezildi.

 Tören gönüllülere teşekkür ve çocuklara katılım belgelerinin verilmesi ile son buldu.