Magazin
Giriş Tarihi : 19-07-2018 20:27   Güncelleme : 19-07-2018 20:27

SANAT AKADEMİSİ GİBİ CAFE

Urla Meydan AVM’de yer alan Cafe Cream Restaurant – Cafe & Bar, Latin Dansları eğitimi ile Urla ve İzmir’de bir fark yaratıyor.

SANAT AKADEMİSİ GİBİ CAFE

 

Cafe Cream’de İtalyan mutfağı ağırlıklı menülere Dünya mutfaklarından seçme lezzetler de eklendi.  Özel kahvaltı menülerinden aperatiflere, et ürünlerinden makarna ve pizza sunumlarına mekânın özel kokteyl tarifleri ayrı bir damak tadı yaratıyor.

Cafe Cream, Salı ve Perşembe günleri Latin Dans eğitimleri, Çarşamba Pop müzik, Cuma fasıl dinletileri ve Pazar günleri Latin Dansları ile Urla gecelerine ayrı bir dokunuş kazandırdı.

Gıda Mühendisi ve Latin dansları eğitmeni Deniz Tuncay işletmede bir süre önce başlatılan Latin Dansları (Bachata & Salsa) kursları Urla ve İzmirli dans severlere ayrı bir renk kattı. Cafe Cream’de Salı ve Perşembe geceleri dans kurslarına katılan dansçılar, Pazar geceleri ise Latin ezgileri eşliğinde düzenlenen Latin Dansları Gecesi’nde hünerlerini sergilemeye başladı. Deniz Tuncay ile birlikte 7’den 70’e her yaşta dansçının performansları büyük beğeni topluyor.

Dans Geceleri’nde Latin Danslarının yanı sıra yöresel ve bölgesel danslara da yer veriliyor. Aydın Zeybeği’nden Harmandalı’na, Damat Halayı’ndan Horon’a kadar her dans türünde konuklar da haftanın stresinden uzaklaşıp yeni haftaya zinde bir merhaba diyebiliyor.

İşletmeyi restoran, kafe, bar ve latin dansları eğitimi verilen bir platforma dönüştüren Deniz Tuncay, kısa sürede güzel tepkiler aldıklarını kaydederek “Urla’nın bir eksiğini kapattık, Urla’da yapılmayanı gerçekleştirdik. Urla’nın bir etkinliğe atılıma ihtiyacı vardı. Biz bunda öncü olduk. Güzel zamanlar geçiyor, güzel dostluklar edindik ve bu şekilde katlanarak devam edecek” ifadelerini kullandı.

Şu anda dans sınıflarına ilginin çok yoğun olduğunu ve 24 Temmuz günü 20.30’da yeni dans sınıflarının açılacağını müjdeleyen Deniz Tuncay, “Urla’da sadece gençler değil, 7’den 70’e herkes latin danslarına çok sıcak bakıyor. Burada 70 yaşından 12 -13 yaşına kadar bir aralıkta kursiyerlerim var. Hatta çocuk sınıflarının açılması için yoğun talep alıyoruz.  Dans konusunun kilo ve yaşla ilgisi olmadığını burada hep birlikte görüyoruz. Burada tabular yıkılıyor. Yürüyebilen herkes latin dansları yapabilir. Sadece egolarımızı, ön yargılarımızı bir kenara bırakmamız gerek.

Kurslarımızda dansçılarımız çok hızlı bir şekilde kademe atlıyor. İleriki zamanlarda belli seviyeye gelen arkadaşlarımızla özel gruplar çıkarırız, gösterilere katılırız, gerekirse camianın içinde olduğumuz için iyi dans hocalarının takviyesi ile yarışma sınıfları da kurabiliriz. Bunların hepsi arz talep meselesi.

Dans gecelerimize katılımlar o kadar yoğun ki kendi mekânımıza sığmıyoruz. Kursiyerlerimin ve arkadaşlarımın “neden AVM’nin ortasında dans etmeyelim” diye bir talebi oldu. Bu talebi değerlendiriyoruz. Belki bu hafta sonu Pazar gecesi halkımıza açık bir şekilde meydanda gösteri dansı yapabiliriz.

Pazar günü etkinliğimizi dans geceleri adı altında yapıyoruz. Kursiyerlerimiz daha yeni ve belli seviyelerde dans edebiliyor. Burası kafe statüsünde olduğundan o sırada kursiyerlerimiz haricinde müşterilerimiz de oluyor. Onlar da bu eğlencenin içerisinde bulunsunlar diye latin danslarının yanı sıra Türkiye’den ve Dünya’dan yöresel danslarımızı da icra etmeye çalışıyoruz. Toplu danslarımız var. Müşterilerimiz de bizlerle birlikte dans edebiliyor” dedi.