Eğitim
Giriş Tarihi : 08-06-2018 11:11   Güncelleme : 08-06-2018 11:11

235 KİŞİ DAHA OKUMA-YAZMA ÖĞRENDİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan "Okuma Yazma Seferberliği" kapsamında, Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kurslarla okuma yazmaya geçen yetişkinlerimize sertifika töreni düzenlendi.

235 KİŞİ DAHA OKUMA-YAZMA ÖĞRENDİ

 

"Okuma Yazma Seferberliği" kapsamında Urla’da 32 erkek ve 203 kadın olmak üzere toplam 235 kişi ilkokul düzeyinde sertifika almaya hak kazandı.

 

İmam Hatip Lisesi Ortaokulu konferans salonunda gerçekleşen törene Urla Kaymakamı Önder CAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet GÜNDÜZ, okul müdürleri, öğretmen ve kursiyerler katıldı.

 

Törende Urla Halk Eğitimi Merkezi’nin yetişkin halk oyunları ekibi sahne alırken, kursiyerleri duygularını yazıları ve şiirleri ile ifade etti. Yeni okuma- yazma öğrenen kursiyerlerimiz şiirlerini, yazılarını okurken heyecanlarını ve mutluluklarını paylaştılar.  Kursiyerler, okuma yazma öğrendiği için çok mutlu olduklarını dile getirirken, kendilerini bu imkânı sağlayan herkese teşekkür ettiler.

 

Bir yıl boyunca çalışmalarının anlatıldığı slayt gösterilerinden sonra sertifikalar dağıtıldı.