Magazin
Giriş Tarihi : 25-09-2017 09:02   Güncelleme : 25-09-2017 09:02

7’den 70’e özgüven defilesi

Urlalılar ve Atatürk Mahallesi sakinleri, Mahalle Muhtarı Rahime Tekin’in başkanlığında faaliyet gösteren Atatürk Mahallesi Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği’nin kahvaltılı defilesi yoğun ilgi gördü.

7’den 70’e özgüven defilesi

Urla Atatürk Mahallesi Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Defile ve Çini Sergisi’ne Motto Garden Restoran ev sahipliği yaptı. Kahvaltı eşliğinde gerçekleşen etkinlikte konuşan Atatürk Mahallesi Muhtarı Rahime Tekin, “Geçtiğimiz yıl cesur bayanlarımızın dinamikliğinin ve özgüvenlerinin gücüyle mahalle sakinlerinin kaynaşması, aralarındaki iletişimin güçlenmesi, yaratıcılık ve yeteneklerini sergilemeleri için bir defile düzenlemiştik. Geçen senenin başarısı ve sizlerin yoğun ilgisiyle bugün de bu defilenin ikincisi ile karşınızdayız. Her yaşta özgüven sahibi kursiyerlerin cesur yürekliliği, kararlığı ve tabi ki Dikiş Öğretmeni Fatma Yıldız ve Çini Öğretmeni Gönül Karataşoğlu’nun desteğiyle bugün burada karşınızdayız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

 

Kahvaltının ardından dernek kursiyerleri, yıl boyunca aldıkları eğitimin ardından kendi tasarlamış oldukları elbiselerle muhteşem bir defile sundu. 7- 70 e her yaşta özgüven sahibi kadınların yapmış oldukları defile ise büyük alkış aldı. Defile sonrası Urla belediyesi Kültür Müdürü Göktuğ Özcan kursiyerlere zeytin fidesi takdim etti.