Gastronomi
Giriş Tarihi : 24-03-2017 09:57   Güncelleme : 24-03-2017 09:57

Urla yeni lezzetlerle tanışıyor

Dizren Zeytincilik Şarküterisi Bülent Baratalı Caddesi Halk Bankası yanında 20 Mart 2017 günü düzenlenen açılış töreniyle açıldı.

Urla yeni lezzetlerle tanışıyor

1985’ten bugüne zeytincilik sektöründe başarıyla yer alan Dizren ailesinin Urla’ya kazandırdığı şarküterinin açılış törenine Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Murat Özün, S.S. Urla Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Koop. Başkanı İsmet Erak, Muhasebeci Doğan Güçlü’nün yanı sıra zeytincilik sektörünün tanınan simaları ile Urlalılar büyük ilgi gösterdi.

İsmet Erak’ın açılış kurdelesini kestiği Dizren Zeytincilik’in açılış töreninde konuşan Murat Özün, Urla’da her geçen gün daha kaliteli işletmelerin açılıyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Urla günden güne büyüyor. Hem nüfus, hem de Urla’ya ilgi gösteren işletmeler açısından. Küçük işletmelerin ihtisaslaşmış ürün çeşidi ve müşteriyle birebir ilgilenmesinin değerine bakarsak büyük marketlerden çok ilerideler. Küçük esnafın yaşayabilmesi, ekonominin Urla içinde dönebilmesi açısından vatandaşlarımızın da ilk tercihinin küçük işletmelerden yana olması gerekir. Ürün çeşidiyle Urla’ya ayrı bir renk katan işletmeci Olcay Dizren’i tebrik ediyor, hayırlı işler diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Dizren Zeytincilik’te klasik zeytin çeşitlerinin yanı sıra portakal, limon dolgulu zeytin, ızgara zeytin, peynir, köy yumurtası, çıtır kabak tatlısı, yaprak sarma ve kahvaltılık çeşitleri ilgi gören başlıca ürünler arasında.