Gastronomi
Giriş Tarihi : 19-01-2017 21:32   Güncelleme : 19-01-2017 21:32

YARIM ASIRLIK LOKANTACIYA MESLEK HİZMET ÖDÜLÜ

Urla Rotary Kulübü, bu yılın meslek hizmet ödülünü İzmir'in Urla ilçesinde, eski usul, unutulmuş ev yemekleri yapan yaklaşık yarım asırlık lokantacı İsmet Gecikmiş'e verdi.

YARIM ASIRLIK LOKANTACIYA MESLEK HİZMET ÖDÜLÜ

Baba mesleğini ilk günkü gibi sürdüren Gecikmiş, plaketini Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek'in elinden aldı.

Urla'da yaklaşık 50 senedir faaliyet gösteren Şafak Lokantası'nın sahibi İsmet Gecikmiş, Urla Rotary Kulübünün meslekte başarı ödülünü almaya hak kazandı. Günde 30 çeşit ev yemeği çıkararak "Babamızdan ne gördüysek aynı usülle devam ediyoruz" diyen Gecikmiş, iyi bir usta olmanın ancak iyi bir usta yetiştirmekle mümkün olduğunu ifade etti. "Atalarımıza duyduğumuz saygı ve sevgi çok önemli, babam hep 'Kendi yemediğini başkalarına yedirme' derdi. Biz o düsturla gittik. Babamın benim üzerimdeki etkisi, örnek davranışı bizi bu günlere getirdi" diye konuştu.

İsmet Gecikmiş'in iyi bir lokantacı olmasının yanında örnek bir insan oluşunun bu ödüle layık görülmesinde çok büyük etkisi olduğunu söyleyen Urla Rotary Kulübü Başkanı Necdet Büyükbay "Eskiye, doğala, iyiye olan özlem her geçen gün artıyor. Hem mesleğini bu kadar iyi icra eden, hem de Urla'da sevilen sayılan, etrafında ihtiyacı olanlar insanlara yardım elini uzatan böylesi örnek bir insana bu ödülü vermekten mutluluk duyuyoruz. Urla için büyük bir kazanımdır, ayrıca Urla'da her yıl düzenlenen Enginar Festivalinin de fikir babasıdır" diye konuştu.

 

Tören, Lokantacı İsmet Gecikmiş'in plaketini Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek'in elinden almasıyla sona erdi.