Advert
Mutlu TUNCER
Mutlu TUNCER
Giriş Tarihi : 23-01-2020 17:52

ŞİMDİ CHP NE YAPMALI?

Urla eski Belediye başkanı Burak Oğuz’un FETÖ ilişkileri nedeniyle tutuklanmasının ardından, ESOPARK’ta gerçekleştirilen CHP toplantısında gaza gelen bazı partililer meclis üyeleri arasından alternatif bir belediye başkanı seçmeye karar vermişlerdi.

Alternatif belediye başkanı…

Acaba bu ne demek? Oysa belediye başkanlığı makamı boş değil. Bir vekil atandı. Urla Kaymakamı Önder Can hükümet tarafından görevlendirildi. Halbuki Burak Oğuz zamanında istifa ettirilseydi birbirinden kıymetli meclis üyeleri arasından bir başkan seçilme imkânı olacaktı. Artık Ayşe Açılan’ı mı seçerlerdi, Muhittin Bayar’ı mı, yoksa kuzen Meltem Bodrumlu’yu mu bilemeyiz ama bu fırsat basiretsiz İl Başkanı sayesinde kaçtı.

Alternatif Belediye başkanlığına gelince; Tunç Soyer’in de katıldığı ikinci CHP toplantısında gördük ki bu saçma fikirden dönülmüş.

Öyle ya hoşumuza gitmeyen yöneticilerin yerine kafamıza göre alternatifler seçmemiz yasal olmadığı gibi tehlikeli bir iş.

Ama CHP’nin kendi içinde gerekli sorgulamaları yapması şart. Son dönem haberlerine bakıldığında 2011 yılından bu yana Burak Oğuz’un bu ilişkilerinin bilindiği anlaşılıyor. Bu da bize FETÖ’nün CHP içinde yerleştiğini gösteriyor. Bunun sorumlularının bulunması gerekiyor.

Yani, ne Büyükşehir Belediye Başkanı, ne İl Başkanı ne de partinin üst düzey yöneticileri “haberimiz yoktu” kalkanının arkasına sığınamazlar. Çünkü bunun “yalan” olduğu ortada. Burada önemli konu adayların belirlenmesinde ilçe yönetimlerini devre dışı bırakılmaması gerektiğinin gerekliliğidir. Maalesef kimse adayları belirlerken ilçe başkanlarının ve yönetimlerinin fikrini almadı. Şimdi bu hataların ceremeleri çekiliyor.

CHP iktidara talip bir parti olmayı gerçekten arzuluyor ise; Mart ayında yapılacak kurultayı bir arınma ritüeli olarak programlamalı. Ve tabii esasen bana sorarsanız CHP başta genel başkanı, yardımcıları olmak üzere kendini yeniden dizayn etmeli, zararlı unsurları sırtından atmalıdır.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
İnternet sitemizin yeni tasarımını beğendiniz mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA