SURİYE'YE GİRDİK


Bu makale 2019-10-10 17:15:04 eklenmiş ve 321 kez görüntülenmiştir.
Şevket Atalay

 

Mademki Suriye'ye girdik, öyleyse Fırat'ın doğusunda 28 km ilerleyelim.

 

Hem de vakit kaybetmeden. Kimseye sormadan, izin almadan. Bu bizim uluslararası anlaşmalardan doğan hakkımızdır. Fırat'ın doğusunda Karakozak Köyü yakınlarında 10.096 m2 vatan toprağı işgal altındadır.

 

Süleyman Şah türbesinden bahsediyorum. Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetenlerin 2015 yılında tarihimize kara bir leke olarak bıraktıkları vatan toprağı terki, şarkıyla türküyle değil süngüyle geri alınmalıdır.

 

Süleyman Şah Türbesi vatan toprağıdır. Vatan toprağı için "bir gece ansızın gelebiliriz" diye şarkı söylenmez, olsa olsa ağıt yakılır. Devleti yönetenler gafletten uyanarak vatan toprağında tekrar Türk Bayrağı’nı dalgalandırmalıdır.

 

Eğer Suriye topraklarından bize doğru bir tehdit varsa elbette nokta operasyonlar yapılır, tehdit yok edilir ve sınırımızın güvenliği sağlanır.

 

Bunun ötesinde Suriye topraklarında Suriye vatandaşlarıyla birlikte Suriye vatandaşları için operasyon yapmak bizim işimiz değildir.

 

Suriye vatandaşları ülkelerindeki rejimi beğenmeyebilirler, başkaldırabilirler, bu konu Suriye devletinin sorunudur. Bizim sorunumuz değildir. Hele hele Suriye vatandaşlarından bir etnik kökene sahip olanları destekleyip başka bir etnik kökene sahip olanlara karşı kullanmak tarihimize yakışmaz.

 

Böyle bir başkaldırının parçası olmak uluslararası alanda topraklarımıza karşı aynı şekilde yapılacak müdahalelere meşruiyet kazandırmaktan başka bir işe yaramaz.

 

Devletimizi yönetenler topraklarımızdaki etnik ayrılıkçı terörün çözümünü başka ülkelerin topraklarında etnik ve dini temelli çatışma yaratarak çözeceğini zannederek ülkemizi karanlığa sürüklemektedir.

 

Suriye topraklarında yapmamız gereken; Süleyman Şah Türbesi’nin olduğu 10.096 m2 vatan toprağını kurtarmak ve bayrağımızı dalgalandırmaktır.

 

Suriye vatandaşları için villa yapılacaksa, o villaları Suriyeliler kendi topraklarında kendi ceplerinden istedikleri gibi yapsınlar. Benim Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Suriyelilere Suriye topraklarında villa yapmak için verecek param yok. Benim cebimden Suriyelilere gecekondu bile yapamazsınız.

 

Ey devletimizi yönetenler; madem bıraktınız şarkıyı türküyü, taktınızın süngüyü, öncelikle bir gece ansızın bıraktığınız 10.096 m2 vatan toprağını derhal geri alın...

 

09.10.2019 - M. Şevket Atalay


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA