TÜRK ULUSU’NUN EN GÜZEL KADERİ


Bu makale 2019-09-13 10:01:51 eklenmiş ve 63 kez görüntülenmiştir.
Uğur Alparslan

 

Maalesef üzülerek gözlemliyoruz ki, ülkemizde yapısal olarak Arap kültürüne doğru bir geçiş var. Para sahibi olmak için artık üretmek, emek vermek değil, kolay yollara başvuruluyor. Para kimde ise güç onda bakış açısı yüzünden halimiz hiç de iç açıcı değil bence.. Bilgi, tecrübe, eğitim, karakterli olmak, manevi değerleri yüksek olmak günümüzde pek de itibar edilen şeyler değil gibi. En büyük itibar para halini aldı.

Bu durumun ortaya çıkmasının en büyük sebebi bence Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN gösterdiği muasır medeniyetler seviyesini yakalamak için gelişmiş ve eğitim seviyesi yüksek toplumlarla yarışmaya çalışmak yerine, sırtını sadece petrole dayamış, din olgusunu ticari bir değer haline getirmiş ülkelere yöneltiliyoruz.

Bizim ülkemiz yıkılacak diye korkum yok. Aksine, Bizler Türk Milleti olarak ülkesine bağlı, vatanı uğruna canını gözünü kırpmadan verebilecek, toprağımıza göz dikenlere de en ağır dersi gerektiğinde verecek maneviyatta bir milletiz. Arada birkaç tane kaypak, arkasına bakmadan kaçacak, düşmanla işbirliği yaparak üç kuruşa memleketini satacaklar olabilir ancak bunlar sadece istisnalardır. Ve her ülkenin böyle hain satılmışları vardır.

Bu gerçek göz önüne alındığında, bizim ülkemize çok paradan önce iyi bir eğitim, manevi değerler, sağlıklı bir liyakat sistemi, gerçek bir hukuk düzeni, bilgi ve tecrübenin her şeyden (öncelikle paradan) üstün sayıldığı bir düzen lazım. Bu da bana göre asla Arap ülkelerini örnek alarak, ya da onlardan medet umarak olamaz.

Amacım veya duruşum Araplara düşmanlık değil. Elbette onlar da resmi anlamda bir ülke ve halkının içerisinde çok değerli insanlar var ancak, bir gerçekte var ki, en kolay satın alınan insanlar da en çok o ülkelerde olduğu için hep birbirleriyle savaş halindeler. İşte asıl kastettiğim böyle paraya tapan, ülkesinde olanları hiç önemsemeyip, para içinde yüzerek arsızca yaşayan, ülkesini satan kişilerin çoğunlukta olmasındandır. Öyle ki, yıllardır kardeşin kardeşe kırdırılmasının en büyük sebebi oradaki petrol diye hepimiz az çok biliyoruz. Ancak işte o paranın hüküm sürmesinin de sebebi yine o petrol…

Kardeş kavgalarının, şımarık zenginlerin hayasızca yaşam tarzlarının, bir tarafta masum insanlar, çocuklar ölürken, bir tarafta zevkusefa sürenlerin olmasının da en büyük sebebi o petrol. Eğer o ülkenin insanları, paraya değer verdikleri kadar eğitime ve maneviyata değer verselerdi bu halde olmazlardı. Aksine dünyaya örnek olur, büyük bir güç haline gelirler ve dünyanın düzeninde asıl söz sahibi onlar olurlardı.

Oysa şimdi birileri onları bölmüş, böldükten sonra da hepsini birbirine düşman etmiş, her bir tarafa da silah dağıtıp birbirini öldürtüyorlar. Kendi ülkelerini kendileri değil, başkaları yönetiyor ve yönettiriyor. Ve maalesef bu durumdan en büyük zararı masumlar görüyor.

Biz ne para için birbirine düşenleri, ne de onları birbirine düşürenleri örnek almalıyız. Bizim örneğimiz dik duruşuyla tüm dünyada saygınlığını ispatlamış, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’TÜR ve onun ilkeleridir. Ne zaman ki bu ilkelerden her ne sebeple olursa olsun uzaklaşırsak, dibimizde yok olup giden, her gün birbiriyle savaş eden, kaderleri başkalarının eline geçmiş, ülkesini terk edip kaçan insanlarla dolu, ölümün sıradan hal aldığı ülkeler gibi oluruz.

Bizlerin en güzel kaderi Araplaşmak asla değil, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN hedefleri ve ilkeleri ışığında yürümektir.

Herkese sağlıklı ve mutlu bir hafta dilerim.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA