YOLA TERK EDİLEN KADIN…


Bu makale 2019-07-25 18:01:31 eklenmiş ve 223 kez görüntülenmiştir.
Göksel Kayseri

 

Gecenin bir yarısı yolun ortasındaki karaltıyı fark edenler, etrafına toplanmaya başladı. İniltilerinden yaralı olduğu tahmin edilen yorgun, güzelce bir kadındı yoldaki. Yardım etme konusunda ilk başta kararsız olan kalabalık, yavaş yavaş uzaklaştı. Kararsız birkaç kişi “polis çağıralım, ambulans ta gelsin müdahale edilsin” dedi. Birkaç kişi de “ellemeyin gebersin!”

Polis geldi, doktorlarla birlikte. Yolun ortasındaki kadını teşhis ettiler. Bir zamanların en güzeli, herkesin peşinden koştuğu, başarılı bir kadındı o. Birkaç duyarlı vatandaştan başka kimsesi kalmamış... Kim bilir başına ne gelmişti? Onu bu hale getirenlerse yola terk edip kayıplara karışmıştı.

+-+-+

19 Temmuz 2019 günü Urla’nın, Yarımada’nın, hatta İzmir’in en köklü ve önemli kulüplerinden Urla Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün olağanüstü genel kurulu büyük çabalar sonucunda yokluklara rağmen yapılabildi. Kulüp kayyum tehlikesinden kurtuldu.

Kongre salonunda hazirun listesi 240 kişi, imza atanların sayısı 35. Onların çoğu da imzayı attıktan sonra salonu terk etti. Kongre basın mensupları dahil toplam 25 kişinin huzurunda gerçekleşti.

Bu sefer işin kolayına kaçıp toplantıya katılanları değil, katılması gerekirken katılmayanları görmek gerekli. Önceden ilan edilen toplantıda kimler mi yoktu?

Her kongrede görmeye aşina olduğumuz protokol yoktu.

Kulübün yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğunun olmaması bir yana kulübün başkanı bile toplantıya katılma gereği duymadı. Yani ibra edilen yönetim kurulu… Kulübün mevcut başkanı dahil…

İlçemizin siyasi parti başkanları da yoktu. Yönetim kurulu üyeleri de…

Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri… Oda başkanları…

Spora ve sporculara çok değer verdiğini göstermek için madalya törenleri düzenleyen, kulübün onursal başkanı olan Belediye Başkanı… Hatta belediyenin basın çalışanları bile kongreyi takip etmedi.

Önceki kongreleri bir an önce yapıp yönetimde yer kapmaya çalışan işadamları…

Kulübün 77 yıllık tarihinde yetiştirdiği binlerce sporcu…

+-+-+

Bu vefasızlığın nedeni ne? Kulübün parasının kalmayışı mı? Borçları mı? Güç merkezlerine yaranma çabası mı? “Filancaya ayıp olur” kaygısı mı?

Kulüpte yaşanan gerçekleri, önlem alınması amacıyla defalarca haber yaptık, duyurduk. Her defasında bize kızanlar, hakaret, tehdit edenler ve hatta tepkiyle kinlenenler çıkmıştı. Onlar bile yoktu…

Hani siz Urlalıydınız? Neredeydiniz? Şimdi neredesiniz? Yarın kulüp tekrar ayağa kalkıp şahlandığında nerede olacaksınız? YEME – İÇME’de yer kavgası yapanlar, hesap vakti sıvıştılar. 

+-+-+

Merak edip gelenlerin dahi özveri gösterip yönetim kurulunu teşkil etmek için sorumluluk aldığı kongrede, “Urla Gençlik kayyuma düşmesin, şanlı günlerine geri dönebilsin” diyen, sorumluluk alan gerçek Urlalıları canı gönülden tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

Yola terk edilen kadının sadece kalbinin kırık olduğu, kısa sürede toparlanacağı açıklandı.  Gönül kırmak çok kolay ama yapmak için kitaplar yazsan ne fayda…


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA