KEKİK MUCİZESİ


Bu makale 2019-07-11 17:13:44 eklenmiş ve 44 kez görüntülenmiştir.
Selcan Duran

 

Kekiğe ilgi duyan bir halk hekimi kekiği araştırmaya başlar. Kekikle ilgili çalışmalar yaparken kekiğin öldürmediği 1 tek mikrop bakteri virüs olmadığını fark eder.

Almanya’da bilimsel araştırma yaparken Türkiye’den kekik iksiri ister. Amacı kekiğin etkisini bakteri ve virüslerdeki etkisini kanıtlamaktır. Laboratuvarın soğutucu dolabına kekik iksirini koyar ama ağzını açık unutur. Sabah geldiklerinde diğer tüm dolaptaki araştırma ve deneme için bulunan tüm bakteri ve mikropların öldürdüğünü fark ederler. Tüm biyolog ve araştırmacılar çok şaşırır.

İş o kadar ciddi boyuta ulaşır ki araştırma ekibi korkar ve araştırma yapmaktan vazgeçer. Çünkü kekiğin gündeme gelmesi dünya kimya sanayinin çökmesi anlamına gelmektedir. Tamamen doğaldır ve çok güçlüdür.

Kekik yağında yaşayan 1 tek canlı özel bir enzim olduğunu fark eder. Ve bu enzim kekik yağında mayalanır.

Bu enzimi bitkiler üretir ve elde edilmesi zordur.

Kekik mikrop öldürücü özelliği ile antiseptik, anti mikrobik bir bitkidir. Ayrıca içeriğindeki maddelerle vücutta hücre koruma sistemlerini güçlendirmesiyle antioksidan, kanser oluşumunu engellemesiyle anti kanserojen, her türlü karın ağrısı ve gaz giderici özelliği ile antispazmodik, romatizmal hastalıkları iyileştirmesiyle antiromatizmal, diyabet hastalığını engellemesiyle antidiyabetik ve vücuttaki kolestrol oranını ayarlamasıyla antikolestremik özellikler taşımaktadır. Bu özellikleri ile kekik, yaşlılığı geciktirmekte, tümör oluşumunu engellemekte, şeker hastalığına iyi gelmekte ve iyi gelmekte ve gıdaların bozulmasını doğal yolla engellemektedir.

Faydalarına gelelim...

Bedeni kuvvetlendirir. Hazmı kolaylaştırır. İştahsızlığı giderir. Sinirleri kuvvetlendirir. Kalp çarpıntılarını keser. Bağırsak iltihabını iyileştirir. Salgı bezlerinin düzenli çalışmasını sağlar

Böbreklerde ve mesanedeki mikropları öldürür. Kanser hücrelerinin yeni damar oluşturmasını önler. Afrodizyak özelliği vardır. Hastalıklara karşı direnme gücünü artırır.

Çocuklarda görülen kansızlığı giderir. Kan dolaşımını düzenler. Müzmin öksürük, astım, bronşit ve zatürreede tedavi eder. Grip, nezle ve anjinde tedavi eder. Kekik suyu romatizma ağrılarını dindirir. Kandaki şeker miktarını azaltır, şeker hastalarının yaralarını 1 haftada iyileştirir. Pankreas onarımı yapıyor insülin salgılanması sağlar.

Parmak arasındaki yaraları kaşıntıyı 3 günde tedavi eder. Ayak kokusunu önler Genital mantarda çok etkilidir. Bitkilerde kullanabilirsiniz canlandığını görürsünüz. Zararlı böcekleri öldürür. Sivrisinek yaşamaz. Odaya sivrisinek gelmez. Buharı nefes açar. Bademcik rahatsızlığında 1 dakika gargarada 30 dakikada ağrı kalmaz. Binlerce yıldır Yörüklerin kullandığı ilk bitkidir. Ağız kokusunu giderir. Hücre duvarlarını güçlendirir. Kulunç ve sırt ağrısında muhteşemdir. Katarak için, suyu ile gözü yıkayın. ABD’de Meksika kökenli tıp profesörü prostat kanserinde 100 de 70 tedavi ettiğini belgelemiştir.  Kadınlarda göğüs kanserinde 100 de 63 etkilidir. Nefes açar astımı tedavi eder.

insülin salgısını artırır ve insülin kanallarını açar. Yağları eritir ve zayıflatır. Eklem ağrılarına iyi gelir. Gastrit tedavi eder. Tüm mide ağrılarını kısa sürede yok eder. Ayak kokusunu tedavi eder. Tırnak mantarını tedavi eder. İltihap giderici, balgam söktürücü, ağrı indirici, güçlendirici, ferahlatıcı, dezenfekte edici ve hazmı kolaylaştırıcı etkisi ile mucizevi bir bitkidir.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA