SİYASET NEREYE GİDİYOR?


Bu makale 2019-07-11 17:12:50 eklenmiş ve 82 kez görüntülenmiştir.
Uğur Alparslan

 

Ülkede seçimler çok şükür bitti. Seçimlerden sonra genelde uzunca süre siyasetçiler ekranlarda görünmez, bir sessizlik hakim olur ve herkes işine gücüne bakardı.

Bu seçimlerden sonra ise bana göre bu böyle olmadı. Hala seçimlerin sonuçlarının tartışıldığı, hangi belediyenin ne gibi işler çevirdiği, eski yönetimlerin hepsinin enkaz olduğu, milyonlarca liraların hiç edildiği, yeni parti kurmalar, erken seçim fısıltıları, ekonominin kötü gidişi vs. derken hala siyasiler susmuyor.

Çok merak ediyorum, bu siyasiler ne zaman iş yapıyor?

Artık herkesin el ele verip bu ülke için en iyi ne yapılmalı, onu tartışması lazımken, genelde siyasilerin dilinde birbiriyle atışmalarla ilgili sözler var, erken seçimi gündeme sokma çabaları var.

Ben siyasilerin artık bu ülkede pek de ülke ve milletin çıkarları için çaba gösterdiklerine ve gösterebileceklerine inanmıyorum. Çünkü hepsinin önceliği oy kaygısı ve partilerinin onları dışlamadan işini yürütebilmesi.

Bu konuda İBB başkanı Sayın Ekrem İMAMOĞOLU’nun bir ifadesi çok mutlu etmişti beni. “ben partici değilim, partiler, bu ülkeye hizmet için araçtır. Amaç öncelikle ülkeye hizmet etmek, faydalı olmaktır” demişti. Umarım bu görüşü tüm siyasiler uygularlar.

En son meclise giren İYİ PARTİ Genel Başkanı Sayın Meral AKŞENER de geçtiğimiz gün grup toplantısı konuşmasında ders niteliğinde cümlelerini umutlarla süsledi. Beklentimiz o ki; her siyasinin bu konuşmalarının icraatlarına da yansımasıdır.

Lütfen artık şu ekonomiyi düzeltin, lütfen artık iliğimize kadar alınan vergilerimiz yolsuzluklarla anılmasın ve bize hizmet olarak geri dönsün. Lütfen artık şu hukuk herkese aynı işlesin. Artık mezhep, din, ırk gibi bahanelerle, kimin hangi partiden olduğuyla ilgili ayrıştırmalar son bulsun.

Suriye’de ne olacaksa olsun da, artık misafirlerimizi de yuvalarına kavuşturmak üzere gönderelim. Terör meselesi başkanlık sistemi gelince bir yıl içerisinde tamamen bitecekti. O sözde havada kaldı. Bari geç de olsa bitirin şu terörü.

Madem bu kadar insan sizi seçti vardır bir üstünlüğünüz herhalde. E tabi bu kadar da çok maaş, bizim vergimizle üst düzey bir yaşam… Hepsinin karşılığı olmalı değil mi? Yoksa çok şey mi bekliyoruz sizce sayın siyasiler. Arada bir halka ve sonrada dönüp aynaya bakın. O zaman belki fark edersiniz. Memleketin hali hiç iyi değil.

Şimdi bunları siyasilere sorsak, bir kısmı asla böyle şeyler yok der, bir kısmı da az bile yazmışsın der. Bence bu sorunlar ben kendimi bildim bileli vardı, hala var.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA