Gerçek Yüzleri


Bu makale 2019-07-04 19:38:43 eklenmiş ve 354 kez görüntülenmiştir.
Aliye BOZKURT

 

Japonya - Osaka G-20 zirvesi yapıldı. Oradaki liderlerin toplu fotoğraf kareleri de çok konuşuldu. Oradan ne gibi sonuçlar çıkacak derseniz, her zamanki gibi olacak. Birileri dünyanın tozunu attırıp, altını üstüne getirecek, diğerleri de çıkarları için çanak tutacak. Resim dünyaya verilen poz, arkasında ise koz. Kozlar devamlı paylaşılıyor zaten…

Dünya üzerinde birçok yerde ama en fazla Ortadoğu bölgesinde yaşanan savaşlar var. Nedeni ise emperyalist - siyonist işbirliği ile oralarda bulunan gaz, doğalgaz, petrol, altın gibi yer altı ve yer üstü kaynakları ne varsa elde etmek amaçlı bir plânla sürdürülüyor.

Günümüzde yaşanan olayları, gidişatı göz önüne alırsak, terörün kan döktüğü bütün ülkelerin sonları ne oluyor görüyoruz. Karanlık ellerin dünyanın dört bir yerinden topladığı, silahlandırıp, insanlara saldırttığını, katliamlar yaptırttığını, ruh hastası, manyak sapık, cani ne kadar yaratık varsa onlarla beraber göz koyup işgal etmek istediği ülkelerde neler yaptıklarını görmüyor muyuz, CIA – MOSSAD -Pentagon emir – komutasında. Kaidesi, Taliban, İşid ve daha ne kadar terör şer yuvası varsa hepside aldıkları talimatlarla kan dökmüyorlar mı? Arsızlığı iyice ele alan ABD hiç sıkılmadan ”YPG-PYD bizim müttefikimiz” deyip, onları silahlandırıp ordu şeklinde kendi hain amaçları için kullanmıyor mu? Güya müttefikimiz olacak birde.

ABD’nin ve Emperyalizm - Siyonizmin başı çektiği küresel - bölgesel tezgâhların başoyuncusu ve maddi destekçisi her daim Suudi Arabistan ile onun başı çektiği diğer Arap ülkeleri değil mi? Yine ayni doğrultudaki tezgâhların ucundaki amaçladıkları şey BOP plânının hayata bir an evvel geçirilmesi, yani büyük İsrail hayalinin oluşumu için ne gerekirse yapılması değil midir?

Osaka G-20 toplantısından sonra dünyaya verilen resme iyi bakın. En önde Suudi Prens Muhammed sağında Trump, solunda Japon Başbakanı Şinzo Abe ve onun solunda da Putin var. Trump’ın sağında Erdoğan var, bu ilginç resim dünyaya adeta mesaj verir gibi, geleceğin kralı olacak prense ilgi yoğun eh para var ve onlara her yönden destek oluyor. Bir sonraki G-20 zirve toplantısı Suudi Arabistan’da yapılacak. Unutmamak gerek 700 milyon dolarlık günlük petrol satışı var, son yıllarda batılı ülkelere petrol, silah, teknoloji alımından da 70 trilyon dolar kazandırmış, ABD destekli tüm radikal örgütlere de yıllardır para yağdırıp destek veriyor. Bu yüzden prense pek yakınlar,  Yemen’i dört yıldır bombalıyor tıs çıkarmıyorlar, e paranın gücü, para Araplarda ama ipler emperyalizm - siyonizm elinde olunca da prense ilgi yoğun olmaz mı, zira her istediklerini yaptırıyorlar. 

İsrail menşeili (Jerusalem-45) bir internet sitesinde ülkemizin hava hareketi ve uydu görüntülerini yayınlayan İsrailli emekli hava albayı Noam Segal, uzay ve havacı Binbaşı Noam Zafir ile yine İsrail ordusunda 20 yıl görev yapmış Itamar Sharar,  Mossad bağlantılı olarak devamlı ülkemizi izlediklerini saklamıyorlar uzay görüntüleri de dahil bütün hava hareketlerimizi izliyorlar. Bunları da İsrail’deki bu sitede uydu resimlerimize kadar paylaşıyorlar, hava sahalarımızın güvenliğini korumak için alacağımız S-400 hava korunma sistemlerini almamıza da bunun için karşı çıkıyor olmalılar zira işlerine gelmiyor.

Ülkemize atadıkları ABD büyükelçisi David Satterfield ise hayli düşündürücü karanlık işler yapmış bir isimdir. BOP projesi içinde Irak işgali, Arap baharı, Kudüs’ün İsrail’e verilmesi olayında bölge ülkelerinin dağıtılması politikalarında ve ABD-PYD politikalarında, en son da Kıbrıs-Akdeniz havzasında yaşanan gaz çıkarma ve yapılan tüm oyunlarda hep parmağı var, ön saflarda görev almış bir isim, bütün olayları karıştıran, çalışmaları yürüten böyle birisinin ülkemize büyükelçi olarak atanması, içimize sokulması çok mu normaldir, tabi ki de değil, belli ki hain amaçlı görevlerinin olduğunu tahmin etmek hiç zor değil.

CIA – MOSSAD - PENTAGON üçlüsünün oyunlarıyla, ona eşlik eden diğer İngiliz, Fransız, Alman ve diğerlerinin ortaklaşa sürdürdüğü bu oluşuma başta Suudi Arabistan ile onunla birlik olan diğer Müslüman ülkeler oradaki oynanan bu küresel işgallere çanak tutup destek vermiyorlar mı?

Bunu yaparken de Bütün dünya üzerindeki egemenliğini, gerek parasal gücü, ticari ağları ve yürüttüğü para politikaları ile ve buna endeksli siyasal politikalarıyla yapıyorlar o yüzden de ne kadar katliam savaş vs. yaparsa yapsınlar dünyadan tıs çıkmıyor.

Ortadoğu da Emperyalist işbirliğiyle ve İsrail güdümlü yürütülen BOP planı, aslında büyük Ortadoğu projesi değil, büyük İsrail projesidir, Creative Anarchy (yaratıcı anarşi) BOP’un temel kavramı olarak kodlanmıştır, ülkelerdeki farklı güçleri sürekli çatıştırarak arzuladıkları amacı gerçekleştiriyorlar.

Ülkemiz ve TSK kuvvetlerimiz etkisizleştirilerek ABD-Rusya eksenli çifte askeri çevrelenmeye maruz bırakılmak istenmektedir, ülke ekonomisi, ABD tehditleri, kaos üretmeleri, sondaj odaklı olarak ülkemiz hedef alınarak yapılan tehditkâr açıklamaları düşünün.

Ülkemizin tek güvencesi güçlü bir ordumuzun olmasıdır, onlarında hedefindeki ilklerden öncelik yine ordumuz değil mi,2003 de Süleymaniye’deki çuval geçirme olayı ile başlatılan,15 Temmuz ile devam eden, 16 Nisan’daki yönetim hataları ile şimdilerdeki en zayıf noktamız olan ülke ekonomisi ile devam ettirilen açık saldırılar, Doğu Akdeniz havzasındaki egemenlik haklarımızı hiçe sayma ve savaşla tehdit edilen ülkemizin ana hedeflerinde olduğunun açıkça göstergesidir.

G-20 finalinde çekilen resimdekiler için, Trump’ın “ Hollywood filmlerindeki” gibi sözü de ayrıca manalıdır, dünyadaki oynattığımız bütün filmlerde herkese bir rol var mı demek istedi...


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA