ANLATABİLİR MİSİNİZ?


Bu makale 2019-06-06 18:07:08 eklenmiş ve 444 kez görüntülenmiştir.
Şevket Atalay

 

Başınıza şöyle bir iş gelse?

 

Sizin işe aldığınız işyerinizi emanet ettiğiniz kişiler dükkanınızın anahtarlarını değiştirseler, her gün sizden önce işe gelip sizden sonra dükkanınızdan çıksalar, kasayı ufaktan tırtıklasalar, kasadaki özel evraklarınızı başkalarıyla paylaşsalar, yıllardır dükkanınızı bekleyen bekçiyi hırsızlıkla suçlayıp işten çıkarsalar ve bütün bunların farkına vardığınızda bir kaç akrabanızı öldürseler, siz de konu komşu ve akrabalarınızla birlikte dükkanın anahtarını tekrar ele geçirip, suçluları da polise teslim ettiniz diyelim, sonra ne yaparsınız?

 

Bu başınıza gelenlerden utanmaz mısınız, anlatılmasından rahatsız olmaz mısınız?

 

Yoksa bütün bunları davul zurna eşliğinde çığırtkan tutup herkese anlatır mısınız?

 

Her sene o gün geldiğinde eşe dosta sofralar kurup o gün çekilmiş videoları seyrederek "ne biçim kandırılmıştık, helal olsun bize" günü düzenler misiniz?

 

Ben anlatamam, hatta utancımdan sokağa bile çıkamam. Dükkanı, işletecek birilerine bırakıp inzivaya çekilirim. 

 

Ama ne yazık ki ülkeyi ben yönetmiyorum.

 

Ülkeyi yönetenlerse 2016 yılında başlarına gelenden rahatsız değil ki, 2019/11 sayı ile genelge yayınlayıp anma etkinlikleri düzenliyorlar.

 

Üstelik anma etkinliklerinde yapılacaklarda harcama sınırı yok. Allah ne verdiyse değil, kul ne istediyse parasını senin benim cebimden harcamak serbest.

 

Çekinmeyin mideniz kaldırırsa siz de katılın bu etkinliklere. Düzenleyin bir etkinlik. Mesela mahallenizde anma yemeği düzenleyin beş yüz kişilik, çağırın bir de iktidar milletvekili konuşma yapsın diye. Tüm mahalle yiyin için. Şimdiden hazırlanın, posterleri ve afişleri teyze oğlunuza hazırlatırsınız. Merak etmeyin onun parasını da benden alacaklar nasıl olsa. Önden gönderin bir proforma fatura Fahrettin beye, gelsin paralar.

 

Yemeği duyururken kullanılacak logolar için genelgede belirtilen www.15temmuz.gov.tr adresine girdiğinizde adresin rezerve edilmiş ama hizmet vermediğini görüyorsunuz. Ne gam, takmayın kafanıza. Kimin tarafından hazırlandığı belli olmayan www.15temmuzetkinlikleri.com adresinde kullanabileceğiniz bütün logolar afişler mevcut. Oradan alıverin. İnternet adresinde Cumhurbaşkanlığı logosu kullanılıp "himayelerinde" yazdığına göre izinlidir herhalde.

 

Çekinmeyin dükkan sizin, biraz da siz yiyin...

 

Gelecekte çocuklarınıza torunlarınıza anlatabilir misiniz? Orası da size kalmış...

 

06.06.2019 - M. Şevket Atalay 

 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA