BAZI POLİTİKACILAR ÇOK SESLİLİĞİN ANLAMINDAN KUŞKULANIYORLARDI..!


Bu makale 2019-05-23 16:38:48 eklenmiş ve 216 kez görüntülenmiştir.
ATİLA GÖRDÜK

 

Sevgili Okurlar,

İşte Tunç Soyer'in çok seslilik uygulaması:

1)Atatürk İlkelerine bağlılığını açıklaması

2)Ülke severliği, küçük bir kasaba olan Seferihisar'ı dünyaya tanıtması, sakin şehirler kategorisine yükseltmesi

3)Dünya klasiklerini içeren on binlerce kitabı, İzmir Gültepe mahalle kütüphanesine armağan etmesi,

4)Engelli, omurilik felçliler derneğinin İzmir'de açılması

5)Yerli tohum ve tarımda Köy Enstitülerini örnek alacağını açıklaması, organik tarımın İzmir'de başlatılacağını söylemesi.

6) Orkinos çiftliklerine karşı denizlerimizin ve kıyılarımızın savunuculuğunu yapması.

7) Mesai saatlerinde gidiş-gelişlerde ulaşım ücretlerinin yarıya indirilmesi.

8)Yalnızca oy aldığı bölgelere değil, oy vermeyen yörelere de hizmet için başlangıç yapması.

9)Ulaşımda bisikletin kullanılmasını teşvik etmesi

10)Urla-Konak arası vapur seferlerinin yeniden başlatılması. (Hafta sonu olan ulaşım tarifesinin hafta içine ve tüm güne yayılması önerilir)

Ülkemizde en korkunç ve tehlikeli unsurlar politikacılardır..!

Neden mi?

Gerçeklere gözlerini kapatır, yalanı gerçekmiş gibi savunur, doğruymuş gibi yuttururlar. Siyaset gerçek bir bilim dalıdır. Siyasetçi ileriyi görür. Politikacı ise günü kurtarmaya çalışırlar..!

Sayın Yurttaşlar,

Türkiye'nin Kuzey Afrika ülkeleri ile arasında köklü-samimi bağlantıları ve dostluğu vardı. Mısır 1517 yılında Yavuz Sultan Selim tarafından fethedildi. Halifelik de Sultan Selim tarafından İstanbul'a getirildi. Bir kaç yıl öncesine değin Mısır-Türkiye ilişkileri ufak tefek sorunlara rağmen iyiydi. Sonrasında neden bozuldu bu ilişkiler? Neden kara kedi girdi aramıza?

Mısır Nil vadisinde genişçe bir Akdeniz ülkesi. Süveyş Kanalı'nın sağladığı stratejik geçiş üstünlüğü ve Doğu Akdeniz'de ki konumu ile önemli bir ülke. Kıbrıs’a çok yakın, Doğu Akdeniz'de ki petrol ve doğal gaz yataklarının araştırılıp, çıkarılması için İsrail, GKRK, ABD, Yunanistan ve Suudiler ile işbirliği içindeler. Bu durum Türkiye'nin ulusal çıkarlarına tehdittir. Kurtuluş Savaşı’mızın başlangıcının 100.ncü yılını kutladığımız bu yılda durarak, yakın geçmişimizi irdelememizde yarar vardır. 10-15 yıl içinde gelişen olaylara bakarak geldiğimiz durumu anlamaya çalışalım. Hüsnü Mübarek liderliğinde ki Mısır'da 2012 yılında yapılan seçimlerde % 51 oy alan şeriat yanlısı İngiliz destekli Müslüman Kardeşlerin adayı Muhammed Mursi beşinci cumhurbaşkanı seçilmiştir. Aynı Müslüman Kardeşler Suriye'de ki savaşın başlatıcılarındandır. O sıralarda dünya Müslümanlarının başına bir halife atanması için yoğun bir gündem oluşturuluyordu. O zaman Türk vatandaşı olan ABD-CİA ajanı Fetullah Gülen'de halife olmaya can atıyordu. Sonuçta Feto soluğu ABD'de aldı.

Mısır-Suriye-Türkiye, peşi sıra ateşe içine itildiler. 15 Temmuz saldırısı ABD'de örgütlendi. 251 yurttaşımız yaşamını yitirdi.

Değerli Okurlar,

Atatürk'ün 57 yaşında erken ölümü TC Devleti için 1.inci kırılma noktası olarak tarihimize geçmiştir. Yıl 1938.

2.inci kırılma noktası ise Köy Enstitüleri’nin kapatılmasıdır.

3.üncü kırılma noktası erken süreçte çok partili düzene geçiştir.

4)Demokrat Parti, Adalet Partisi, Milli Selamet Partisi, Anavatan Partisi, AK Parti ve diğerleri Türkiye'nin siyasi yaşamının şanssızlıklarıdır.

Anadolu'da bir tekerleme vardır :'' olsayla-bulsa bir araya gelse dünya cenneti olurdu Türkiye'' diye. Çok değil 10 yıl daha yaşasaydı Atatürk, çok partili özlemiyle tutuşan emperyalizm yandaşı işbirlikçiler avuçlarını yalayacaklardı. Ülkemiz de bu asalaklardan kurtulmuş olurdu. Demokrasimiz de çok daha net kuralların ve yasaların üzerine kurulurdu.

Değerli Urlalılar,

Ülkemizin tarihinde ki önemli noktalardan birisidir 19 Mayıs 1919.

Tam 100 yıl önce bugünlerde ülkemiz emperyalistlerin ve maşalarının saldırısına uğradı.

Öncesinde 15 Mayıs 1919 tarihinde cesur vatansever Selanikli Hasan Tahsin'in İzmir'de işgalci Yunan'a sıktığı ilk kurşunlar emperyalistlerde şaşkınlık yaratırken, bir başka Selanikli, Mustafa Kemal'i ise Ulusal Savaşın başlangıcı için teşvik ediyordu. Türk'ün onurunu, bayrağını koruyan bu kahramanlara düşmanlık edenlerin ölümlerinde tabutlarının üzerine örtülen Türk Bayrağına saygısızlıktır. Türk Bayrağının nerelerde kullanılacağına ilişkin kurallar vardır. Ülkesine yararlı kişilerin, ordu ve eğitim camiası mensuplarının cenazelerinde tabutlarının üzerine örtülür. Bu kural ordu mensuplarında uygulanırken, eğitimcilerin cenazelerinde nedense görmemezlikten gelinir.

Bir diğer önemli konu ise 15 Mayıs işgal başlangıcı ile Urla'nın ve çevresinin işgale verdiği tepkidir. Urla’da gözetleme görevi nedeniyle bulunan Yarbay Kazım Bey ve emrinde ki 18 askere destek olarak gelen 100 kadar Urlalı vatansever işgalcilere karşı ilk direnişi verenlerdendir.

Ülkemizin kurtuluşu için canlarını feda eden kahramanlarımıza ve bu uğurda yaralanan gazilerimize nispet yaparcasına “keşke Yunan kazansaydı” diyen fesli Kadir Mısıroğlu ve avanesinin bu anma günlerinde epeyce üzülmüş olduklarını tahmin ediyorum. Bir ömrü böyle kahrederek geçirmiş olmalısın Mısıroğlu. Yine de şanslısın ki yattığın yer Yunan toprağı değil Anadolu.

Peki Anadolu neresi?

Mustafa Kemal'in Anadolu’su, yedi bölge, yedi iklim cennet gibi ülke ama acımasız doğa talancısı para babaları ne orman, ne mera, ne yayla ne deniz ne de kıyılar..! Talan ediliyor, yok ediliyor dur diyen yok. Turizmi teşvik yasası adı altında kamu tesislerinin özel sektöre devredilmeleri gündemde. İş sahası açma bahanesi ile talan yasalaştırılmaktadır.

 Son olarak Urla Ziraat Bankası'na eskiden olduğu gibi TC ibaresini ilave edin sayın ilgililer..!

Sağlıcakla kalın.

Atila GÖRDÜK İletişim : 0.546 678 86 78


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA