Önce Kendilerini Sorgulasınlar!..


Bu makale 2019-04-18 19:54:54 eklenmiş ve 397 kez görüntülenmiştir.
Aliye BOZKURT

 

Fransa’daki toplantıda, her yıl Nisan ayı gelince, başlattıkları soykırım yalanı hikâyelerini ağızlarına sakız edenler bu yıl dışişleri bakanından aldıkları okkalı bir cevap ile şaşırıp kaldılar. “Önce kendi yaptıklarınızı, döktüğünüz kanları, işgal ettiğiniz yerleri, soykırımları görün” sözleri okkalıca gelmiş olmalı ki, böyle bir cevap beklemedikleri anlaşılan toplantıya katılan iki bayan temsilcinin şaşkınca verdikleri bedensel tepkilerini ve ardından salonu terk etmelerini hepiniz haberlerde görmüşünüzdür.

Her yıl 24 Nisan 1915 olaylarını gündeme getirirler, arkasındaki hainler korosu da bu konuları dillerine dolarlardı sanki kendilerinin hiç insanlık suçları yokmuş gibi de türlü çeşit kötü amaçlı toplantılar yapmaktan da hiç sıkılmazlardı. Okkalı bu cevap onlara çok iyi oldu.

Her sene ayni terane ile dünyayı yanıltmalar, maksatlı açıklamalar, haince amaçlar!...

Sadece geçmiş tarihte değil, günümüzde bile hangi ülkelerde ve nerelerde halâ yaptıkları soykırımlar, kan döktükleri yerler, işgaller ve sömürüleri yok mu?

Tarihi bilmediklerinden değil, bu haince maksatlı saptırmalarından bıktık. “Açalım tarihi arşivleri, karşılıklı” denince tıs çıkarmayanların amaçları farklı da ondan!..

27 Mayıs 1915 de yapılan Ermeni Tehciri'nin tarihi ile Osmanlı devletinin savaşa girdiği 1 Kasım 1914 tarihi arasında 6 aylık bir zaman farkı var. Soykırım yapmayı düşünse neden savaş zamanında yapmaz da beklerdi, savaş sırasında yapardı.. O dönemlerde, Hınçak ve Taşnak örgütlerinin halka yaptıkları zalimce zulümlerden, kadın çocuk demedikleri kıyımlardan, masum insanlara yaptıkları toplu ölümlerden, toplu mezarlara gömülenlerden, oradaki Kürtlere ve Türklere yapılanlardan hiç bahsedilmezken, olayları saptırarak, tarihi kayıtları ve arşivleri hiçe sayarak haince velvele etmeleri çok manidar değil midir?

Aslında bu olayları kaşımalarının altında,1940'lı yılların ikinci yarısından itibaren dillendirilmeye başlayan Jenosid (soykırım) tanımının günümüzde siyasi sebeplerle ülkeler arasındaki bazı şekillendirmelerin yapılabilmesi amaçlıdır, toprak talep etmek için, hain emellerle kullanılışıdır diyebiliriz. Asıl amaçları budur zaten Ermenistan bayrağına dikkatlice bakarsanız (onların deyişiyle Ararat), bizim ülkemizin Arafat dağı vardır, böyle bir durumdayken haince amaçlarının olmadığını kim söyleyebilir ki? Emperyalist ülkelerin şuuraltında yatan işgalci zihniyetin günümüzdeki hortlamaları, bunun gibi meselelerin de kasıtlı olarak vahşi kapitalizmin elindeki kırbaç haline döndürülüşü de derin anlamlı değil midir?

Emperyalist zihniyetteki ülkelerin birçoğu işgalci bir yol izleyip, gözlerine kestirdikleri birçok ülkeyi işgal ederek kan dökmüşlerdir, yani aslında " soykırımın sunturlusunu" yapmışlardır, halen de yapmaktadırlar.

Geçmişteki yaptıklarına, sömürdükleri ülkeleri nasıl birer birer yutup sindirdiklerini, köle ticaretinden tutun da yer altı ve yer üstü kaynaklarını yağmalamalarını biliyoruz. Günümüzde de ayni değiller mi, yine işgal ettikleri ülkelerin üzerine çöküp yağmalamıyorlar mı?

Bu yaptıklarını unuturcasına, kendilerine bakmadan gelişigüzel taraflı ve hain emellerine dayalı kararlar alabiliyorlar. Önce dönüp kendi geçmişlerinde ve günümüzde neler yaptıklarına, hangi ülkeleri kan gölüne çevirdiklerine bakmalıdırlar.

Kurtuluş savaşı öncesi yurdumuza gelen işgal güçlerinin vatanımızda ne işleri vardı? Yedi düvel bir olup ülkemizi paylaşmamışlar mıydı?

Bizler yurt savunması yapmak, onları atabilmek için ulusça ne acılar çekip, mücadeleler verdik. Yıllarca savaş vererek zorla kovaladığımız bu asalak güçlerin o günkü hevesleri arada yeniden depreşip, olayları saptırmak işlerine geliyor...

Yedikleri okkalı tokadın kuyruk acısını unutamamış olacaklar ki halâ akılları ve gözleri buralarda, ülkemizde kalmış...

Soykırım, mezalim, işgal nedir merak ediyorlarsa önce kendilerine bakmalıdırlar. Haçlı orduları kurarak yaptıkları savaşları, vahşetleri ve insan kıyımlarını tarih kitaplarını, tarihçilerin yazdıklarını, kitapları ve diğer bütün belgeleri iyi okumalılar,

Balkan savaşlarındaki yapılan soykırımlardan, sürgünlerden başlayıp, günümüze gelene kadar bütün yaptıklarını hatta Kızılderililere kadar yıllarca yapılanların hepsini soylarını tüketmelerinden tutun da, vahşi katliamlarla topraklarından etmelerine kadar hepsini hatırlayın. Almanya'daki yapılan cadı avlarını, Fransa’nın Cezayir'de yıllarca yaptığı katliamları ve bütün olayları da hatırlayın, Balkanlardaki 2 milyon Müslümana yapılan soykırımları ve onların sürülmelerini hatırlayın!.. Bosna'da katledilen masum insanları, dağılan hayatların acı öykülerini de!.. Daha birçok ülkedeki neler yaptıklarını bizler biliyoruz, hepsi de acılarla, dramlarla yaşananlardır...

Afganistan, Pakistan, Irak, Türkmenlere yapılanlar, Suriye ve daha birçok ülkedeki yedikleri naneleri çok yakından izlemiyor muyuz? bütün bu yapılanlar katliamın ve soykırımın daniskası değil midir?...

Tarihteki Haçlı orduları ile yaptıklarını şimdiki zamanda Ortadoğu bölgesinde, Koalisyon Güçleri adı altında yapmıyorlar mı?...

Kendi kirli geçmişlerine ve günümüzdeki yaptıkları kirli uygulamalarına bakmalı ve eğer verilecek bir hesap varsa da kendi yaptıklarının hesabını vermelidirler..

Dünya tarihçisi Arnold Toynbee ifadesinde; "Batılılar 200 yıldır Osmanlı İmparatorluğunun mirasını paylaşmak için Türklerin üstüne üstüne gittiler, Viyana'da başlayan bozgundan sonra, Sakarya ırmağında doğrudan Türk’ün kendisiyle karşılaştılar ve korkunç bir ateş duvarına çarparak geriye döndüler ve kazanılan bu zaferle dünya tarihi dönüm noktasını yaşadı" diyor...

Batılıların 200 yıldır Türkleri parçalamak, yok etmek için her dönemde uyguladıkları yeni sistemlerle, hain metotlarla üzerimizde çeşitli stratejiler denediğini itiraf etmiş oluyor...

Böyle bir suç işleyecek belki de dünya yüzündeki en son ülke bizim ülkemizdir. Dünyada sadece, ”Yurtta sulh, Cihanda sulh” diyen tek bir milletiz.

Hainlikleri, haince amaçları bir türlü bitemedi, bitmeyecek gibi de görünüyor.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA