SAÇTA PRP KONUSU ÖNEMLİ


Bu makale 2019-04-18 19:53:53 eklenmiş ve 216 kez görüntülenmiştir.
AYDAN UZ

 

Bir önceki yazıda PRPnin hem cilt hem saç hem de deformasyon olan tüm bölgelerde son derece başarılı olduğunu sizlerle paylaştım... Birçoğumuz da günlük kişisel hayatta oldukça aşınayız

PRP saç tedavisi genellikle cansız, ince telli ve zayıf saçları canlandırmak, genetik saç dökülmesi yaşayan kişilerde saç dökülmesini azaltmak, kepekli veya yağlı saçları olan insanların bu sorununu gidermek için uygulanan bir tedavi yöntemidir. PRP tedavisi sadece saç bölgesinde Kadınlarda görülen saçların seyrelmesi ve saç tellerinin incelmesi, demir eksikliği gibi hastalıklar veya hormonal değişikliklerle, menopoz döneminde yaşanan saç sorunlarının çözümünde tercih edilen bir uygulamadır.

Yarım saatlik bir uygulamadan sonra kişi günlük hayatına devam edebilir. Birkaç haftadan sonra saçlar güçlenmeye ve yeniden çıkmaya başlar. Dökülmede gözle görülür azalma gözlemlenir. Saç renginde ve parlaklığında düzelme yaşanır. Tedavinin iki haftada bir yenilenmesi halinde,  üç aydan sonra PRP saç tedavisi uygulamasından istenen sonuç kesin olarak alınacaktır. Bundan sonra yılda bir tekrarlanan PRP saç tedavisi ile ömür boyu sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak mümkündür.

PRP (platelet rich plasma) yöntemi; kanda bulunan, büyüme faktörü içeren, protein yönünden zengin içeriklerin kullanılması mantığına dayanır. Bu madde cildin ve saçın yenilenmesinde etkilidir.

PRP Saç Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?

PRP tedavisinin bilinen ve gözlemlenen herhangi bir yan etkisi yoktur. Kişinin kendi kanından alınan içerikle yapıldığından zararlı değildir. Ancak mikro iğnelerle uygulama gerçekleştirildiğinden, uygulama esnasında herhangi bir acı hissedilmese de, uygulama bittikten sonra yarım gün kadar baş ağrısı yaşanabilir. Ayrıca uygulamadan sonra kısa bir süre saç dökülmesi de görülebilir. Bunun için panik yapmaya gerek yoktur. Bu uygulamanın doğal bir sonucudur. Bir süre sonra bu dökülme ortadan kalkacaktır. PRP saç tedavisi, etkisini artırmak için saç mezoterapisi ile birlikte de uygulanabilir.

PRP saç tedavisi uygulamasından birkaç hafta sonra saçlarda gürleşme ve parlaklık görülmeye başlar. Saç kalitesi artar ve dökülmeler azalır. Ancak PRP saç tedavisi kanser tedavisi gören, bebek emziren, cildinde enfeksiyon olan ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanan kişilere uygulanmamaktadır...

PRP saç tedavi yöntemlerine göre çok daha kolay gerçekleştirilen ve ekonomik bir uygulamadır. Kısa sürede uygulanabilir olması, anestezi gerektirmemesi, kişinin kendi hücrelerinin kullanılması, yan etkisinin olmaması gibi pek çok artısı bulunur. Bu özelliklerine rağmen alınan sonuç beklentilerin çok üstünde olmaktadır.

Bir dahaki sayıda vampire facelifting ile yazımıza devam edeceğiz...


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA