URLA’NIN DÜZGÜN VE RAHATLAYICI BİR TRAFİK DÜZENİNE İHTİYACI VAR


Bu makale 2019-04-18 19:52:28 eklenmiş ve 411 kez görüntülenmiştir.
Hulusi ŞENEL

 

Urla İlçe Emniyet Müdürü’nün, aldığı önlemlerle ilçede asayişi sağlamakta büyük başarı kaydettiğini gazetemizde okuduk. Bu nedenle kendisine teşekkür ederiz. Bu arada yeni belediye başkanımıza da görevinde başarılar diliyoruz.

Dileğimiz, isteğimiz; Uğur Mumcu kavşağından başlamak üzere merkeze otobüs ve minibüs hattının sanayi çarşısına kadar geçtiği dar sokak ve caddelerde gelişi güzel, hatta duble olmak üzere sorumsuzca park eden vasıta sahipleri ile bazı esnafın yaylara ait yollara sattıkları malları doldurmaları hem yayalara hem de otobüslere ve minibüslere geçit vermemekte. Bu düzensizlik biz Urlalıları çok üzmekte.

Bu nedenle Kaymakamlık’ın, Emniyet Müdürlüğü’nün Urla ve İzmir B.Şehir belediyeleri ile bu düzensizliğe bir çare bulma konusunda bir şeyler yapabileceğine inanıyoruz. Zira Urla nüfusu her geçen gün hızla artmakta.

Yapılmasını istediğimiz şey; Jandarma kavşağından başlamak üzere Atatürk heykeline (MERKEZ) ve Halk Bankası’ndan Kaymakamlığa kadar olan yollarda 15-45 dakika gibi limitli/zamanlı park levhaları konarak sokak ve caddelerin devamlı oto işgalinden kurtarılması.

…….

OTOBÜS HATTI DEĞİŞTİRİLMELİ

Bilindiği üzere Fahrettin Altay – Urla Hastanesi arası işleyen belediye otobüsleri,  Urla içindeki Jandarma kavşağından sonra trafik düzeninin bozuk,  sokakların darlığı ve gelişi güzel park yapmış vasıtalar nedeniyle hastane yönüne zorlukla gidip gelmekte. Bu nedenle otobüs hattının  jandarma kavşağından Adalet Sarayı yönüne dönüştürülerek garajın önünden sanayi yoluyla hastaneye gidip gelmeleri uygun bir düzenleme olur.. Bu yapıldığı takdirde körüklü otobüslerde sefere konulabilir.

Bu arada minibüslerde merkezden değil, mevcut otobüs hattını takip ederek (Halk Bankası önünden) İzmir, İskele, Çeşmealtı yönüne gidip gelebilir ve böylece meydanda trafikte rahatlatılmış olur.

URLA - GÜZELBAHÇE ARASI ÖZELVASITALARIN YARIŞ PİSTİ OLDU

Tabii rahatsızlık sadece bu değil. İçmelerden başlamak üzere Güzelbahçe sınırına kadar olan yol adeta bir yarış pistine dönmüş durumda. 50-60 km. sürat izni verilen bu yolda trafik ekiplerince bir gözetleme veya radar kontrolü yapılsa vasıtaların 80 hatta 100 km/h. süratle seyrettikleri görülecektir. Bu nedenle bir ekibin bu yol üzerinde kötü bir kaza olmadan sık sık kontrol yapması gerektiğine inanıyoruz. Umarız dile getirdiğimiz bu konularda yukarıda belirttiğimiz kurumların yetkilileri gerekeni yaparlar.

E-posta: hulusisenel@yahoo.com

 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA