BÖYLE SİYASET Mİ OLUR?


Bu makale 2019-04-11 20:10:02 eklenmiş ve 152 kez görüntülenmiştir.
Uğur Alparslan

 

            Mahalli seçimler biteli iki hafta oldu, hala ne tarafa baksanız seçim, kiminle selamlaşsanız siyaset, hangi kanalı izleseniz ilk haber oy sayımı, seçimde yapıldığı iddia edilen söylemler…

            Kim doğru söylüyor, kim yalan söylüyor belli değil. Her kesim birbirini suçluyor, her siyasetçi hem mağdur hem haklı hem de kendini seçilmiş ilan ediyor. Her parti diğerine kutuplaştırıyor diyor ama hepsi kutuplaştırıyor. Olan yine güzel ülkeme, biz halka oluyor.

            Hepsi kenara çekilip, kim hangi koltuğu istiyorsa alsın isterse evine bile götürsün. Eminim bizler halk olarak çok daha rahat kenetlenir ve ülkemize de, kaynaklarımıza da, ekmeğimize de sahip çıkabiliriz.

            Böyle, ben yöneteceğim, hayır ben yöneteceğim diyerek bir türlü uzlaşamayan, birbirini suçlayan, arkasına halkı alma yoluyla birbirine üstünlük kurmaya çalışan siyasetçilerden inanın artık gına geldi.

            Eğer bu siyasetçiler makamlarına geçtiklerinde de bu kadar azimle mücadele vererek canla başla çalışsalar inanıyorum ki ülke şaha kalkar. Ama bunların derdi maalesef o koltuğu kapana kadar. Sonrasında çoğu o makama kurulduktan sonra, ne azim kalıyor ne mücadele.

            Elbette sadece işini yapan, makamının hakkını vermek için çabalayan ve güzel işler başaranlar var. Onları tenzih ederim ama ne yazık ki azınlıktalar.

            Hepimizin gönlüne taht kurmuş, nüfusu oldukça düşük olan Ovacık Belediyesi Eski başkanı, şimdiki Tunceli Belediyesi Başkanı Sayın Fatih Mehmet MAÇOĞLU’NU örnek alsalar, bence ülkede çok güzel şeyler olacaktır.

            Mesela bir parti yönetiminin, güvenlik konusunda çok iyi olması, bir partinin üretim konusunda çok iyi olması, bir diğer partinin halkçılığının çok iyi olması gibi unsurları aslında güzel ama hepsinin bir arada tüm partilerde olması kesinlikle gerekli bir durumken, bunu maalesef ben bu yaşıma geldim, hiçbir partide tam anlamıyla göremedim.

            Tek amaçları iyi yönlerini öne çıkartıp, diğer yönlerini gizleyerek halkın oyunu alabilmek için meydanlarda boy gösterip, mangalda kül bırakılmıyor. her yönüyle güven vererek, tüm halkı kucaklayan, adil, eşit yönetim sunan liderler ve onların partilerine hasret kaldık…

            Tüm parti liderlerinden ve yöneticilerinden en büyük beklenti, dürüstlük, uzlaşı ve adil bir yaklaşımdır. Bu ülke zaten kanunlarla yönetiliyorsa, her yönetici kanunlar doğrultusunda halkın beklentilerini, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN izinde gerçekleştiriyorsa, kavga edilen şey nedir? Mesele o makamda daha çok çalışmak mı, yoksa ortada bir pasta var, o pastayı kimin yiyeceği mi?

            Eğer öyle bir pasta varsa, o pasta bizlerin oluşturduğu pastadır. Onu eşit şekilde herkese dağıtmak ve paylaştırmaktır sizin göreviniz. Oturup kavga ederek aranızda yemek değildir. Bunu eminim herkes biliyor ama sizce kim uyguluyor?

            Diyorum ya, işini düzgün yapan gerçek siyasetçileri tenzih ederim ancak, o siyasetçilerden çok az kaldı ve bence gittikçe de azalıyor. İşte bütün üzüntüm budur. Umarım parti gözetmeksizin biran evvel, siyasetin içine çok daha fazla ATATÜRKÇÜ, çok daha fazla dürüst, çok daha fazla devleti ve milleti için çalışacak adil, onurlu kişiler sokarız. Ancak bu şekilde günden güne temizlenmeye evrilir şu an ki gına getiren, çıkar ve rant kavgasına dönüşmüş olan siyaset…

            Herkese mutlu, sağlıklı ve güzel bir hafta dilerim.

 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA