Advert
AYDAN UZ
AYDAN UZ
Giriş Tarihi : 04-04-2019 15:12

DAMARLARIMIZDAKİ GÜZELLİK

 

Başlığı gördüğümüz zaman aslında konunun nereye geldiğini az buçuk biliyoruz. Konu PRP.

PRP (Platelet Rich Plasma), platelet/trombosit hücrelerinden zengin kan demektir. PRP uygulamasında kişinin kendi kanından elde edilen platelet hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin plazma kullanılır.

Ve geçerli olduğu birçok alan vardır...

Tıbbı yönden cerrahlar eklem içi olarak kullanır.

 

PRP nasıl yapılır?

PRP sizden alınan kan ile santifürüzde bin devirde belli bir sürede çevirilerek (WBC ) beyaz kan hücresi ve (RBC )kırmızı kan hücresi ayrıştırılarak trombositlerin yani zengin plazma kısmının ayrıştırılmasıdır...

Peki, bu zengin plazma hangi bölgelerde kullanılır?

 

PRP HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Ameliyatsız cilt yenileme işlemlerinden PRP; saçlı deri, saç Ekim’i yapılmış kişilerden dekolte, alın, yanaklar, çene, boyun olmak üzere tüm yüze uygulanabilir. Eğer akne ve yara izleri için kullanılıyorsa sadece o bölgelere de uygulanabilir. Uygulama ortalama 15 dakika kadar sürer. PRP ile cilt yenileme öncesi yüze lokal anestezi kremleri uygulanır. Minimal bir acı hissedilebilir. İşlem sonrasında ciltte gerilme ve sıcaklık hissi ortaya çıkabilir. Ertesi gün bu etkiler yok olur.

 

PRP’NİN HERHANGİ BİR YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Ameliyatsız yüz gençleştirme çeşidi olan PRP, kişinin kendi kanından elde edildiği için hastaya herhangi bir alerji reaksiyon göstermez. Yan etkisi yoktur. PRP, medikal bir uygulamadır.

Kendi vücudunuzun hücrelerinden tedarik edildiği için saç tedavisinde eşsiz bir yöntemdir. İnsan vücudu kök hücreler yardımıyla hastalıklara karşı savaşır, sahip olduğu –saç barındıran deri hücreleri dâhil-  organların hasarlarını onarır. Kök hücreler oldukça güçlüdür, çünkü tıpkı diğer hücreler gibi bölünerek çoğalmasına karşın kendisini kopyalamaz, vücutta eksik olan hücrelerin üretimini hızlandırır. Saç derisindeki hücreler ölüyor olsa bile, kök hücreler sayesinde yeni dokular oluşturularak çözüme ulaşılır.  Kök hücre saçlı deriyi yenilemekle kalmaz, aynı zamanda hücreleri kopyalar ve ömrünü uzatır.

Kök hücre terapisi hakkındaki yeni araştırmalar, kök hücrenin saç onarım tedavisinde parlak bir gelecek vaat ettiğini ortaya koymuştur. Uluslararası bazda yayınlanan sonuçlar PRP terapisinin; uzun yıllardır saç kaybıyla mücadele eden hastalarda bile mükemmel sonuçlar verdiğini ispatlamıştır.


NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
İnternet sitemizin yeni tasarımını beğendiniz mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA