Advert
AYDAN UZ
AYDAN UZ
Giriş Tarihi : 21-03-2019 16:58

Epilasyon ile alakalı doğru bilinen yanlışlar

 

Lazer epilasyon yapılırken duyulan acı, kıl köklerinin yanması ile ilgilidir. Kökleri yanmayacak kadar düşük doz uygulaması hastanın acı hissetmemesine neden olacaktır. Bu da kılların yanmamasını ve seansın yeteri kadar etki gösteremeyeceğini açıklar. Lazer uygulamasında deri yanmayacak kadar soğutulmalı ve lazer dozu iyi ayarlanarak sadece kıl kökünü yakacak kadar olmalıdır.

Lazer epilasyon uygulamasında çok fazla acı ve ağrı hissedilir. YANLIŞ

Son dönemdeki teknolojik gelişmeler ve ileri soğutma sistemleri ile lazer epilasyonda artık acı hissi minimuma inmiş ve uygulama konforu ve hızı maksimum düzeyde arttırılmıştır.

Lazer radyasyon içerir. YANLIŞ

Lazerin prensibi ışık enerjisini ısıya dönüştürmek ve bu sayede hedef kıl kökünü yakmaktır. Herhangi bir ışın yaymamaktadır.

En yeni, en gelişmiş lazer cihazı sarı, beyaz, her kılı yok ediyormuş. YANLIŞ

Lazer epilasyonda kullanılan teknoloji siyah renkte emilim olması üzerine kurulmuştur. Beyaz ve sarı renklerde ışık enerjisi emilmeyeceğinden yanma olmayacaktır. Bu hastaların depilasyon veya iğneli epilasyon yöntemlerini kullanmaları gerekmektedir.

Lazer epilasyon güvenli değildir. YANLIŞ

Lazerin ürettiği enerji bir dalga boyu ışıktır. Doğru dozda uygulandığında cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışık, vücutta herhangi bir artık bırakmaz. Örneğin, röntgen ışınları vücutta artık bırakmaktadır ve belirli bir zaman içerisinde çok alınırsa risk doğurabilmektedir. Ancak lazer ışığının vücutta bıraktığı herhangi bir artık yoktur ve dolayısıyla güvenlidir, ayrıca herhangi bir kanserojen etkisi yoktur. Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve tesiri, Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA ( Food and Drug Assocation ) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.

Lazer Epilasyon jelli ve helaliz olmak üzere 2 tiptir... Hangi cihaza girerseniz girin tüy boyutları koşa olmak zorunda.

Lazer Epilasyon uygulanacak bölgede kökten çekim yapmadan kıl boyunu kısaltması gerekir... Kıl boyunu kısaltmasını taktirde yanık oluşturma ihtimali yüksektir...

Ten ve kıl tipi epilasyonda en önemli noktadır.

Lazer epilasyon yaptıranların en çok merak ettiği soru işlem sonrası kılların dökülmesinin ne kadar zaman alacağıdır. Lazer epilasyona başlarken kıllarınızın kalınlığına rengine göre kaç seans süreceğini aşağı yukarı öğrenirsiniz. Bu belirlenen seanslara başladıktan sonra kıllarınız 2 ile 3 hafta gibi kişiye göre değişecek bir sürede dökülmeye başlayacaktır. Seanslar yeterli geldiyse herhangi bir sorun yoksa belirlenen seansların bitiminde kıllarınız tamamen dökülmüş olacaktır.

Lazer Epilasyona başlayacak olanların ilk sorduğu soru acıyor mu?

Evet, fakat abartılı acılar değil kişinin ağrı eşiğine göre değişmektedir.

Kökler hissedilen acı anlıktır

Yumurtalıklara zarar veriyor mu?  Konusu ise hayır tenin üzerinde ki atış koyu renkli kıl kökünde toplanmakta tene doğru ayarda atış yapıldığında hiçbir şekilde ten zarar görmez.

Lazer Epilasyon bir ışın kılıcı değildir. Radyasyon sadece bir televizyonda bulunan kadardır.

Haftaya epilasyonla alakalı komik doğru bilinen yanlışlar ile devam edeceğiz...


NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
İnternet sitemizin yeni tasarımını beğendiniz mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA