Advert
AYDAN UZ
AYDAN UZ
Giriş Tarihi : 07-03-2019 21:19

CİLDİNİZ YENİLENSİN Mİ?

 

Micro iğnelerden gelen güzellik güvenilir cilt gençleştirme yöntemi, cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden cildi derinden etkileyerek tedavi etmek üzere kullanılan bir yöntem. Cildin güvenilir bir şekilde yenileme imkânı sunarken kişinin sosyal ve iş yaşamından uzak kalmasına gerek kalmıyor.

Dermapen, cilt sıkılaştırma, ince çizgi ve kırışıklıkların tedavisi, ağız etrafındaki sigara çizgileri, genişlemiş gözeneklerin azaltılması, akne izleri, operasyon ve yanık skarlarının belirginliğinin azaltılması, gebelik çatlakları gibi pek çok dermotolojik sorunun tedavisinde kullanılabiliyor.

Uygulama öncesinde ciltteki makyaj artıkları temizleniyor ve cilt dezenfekte ediliyor. Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanıyor. Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmaları tetikleniyor. Yaklaşık 30-40 dakika süren bu işlemde cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan “kollajen” ve “elastin” sentezi sağlanıyor, kan dolaşımı artıyor. İşlemden sonra yatıştırıcı bir petid maskesi uygulanabiliyor.

4 hafta ara ile minimum 4 seans öneriliyor. Hekim tarafından uygun görülen sürelerde tekrarlanan uygulamalar yapılabilir.

Buna ek olarak dermaroller sistemleri de aynı mantıktadır... Tek fark dermapen sistemlerinin daha minimalize diğeri ise bölgeye oranla daha derin olarak 0.05 ile 0.2 oran ile daha derindir ve dermaroller sistemi daha derin daha sorunlu bölgeler için kullanılır... Yaz aylarında uygulanmayan sistemi yaptırdıktan sonra da korumak çok önemlidir, ilk üç gün önerilen ürünler ile desteklerken 15 günün sonunda dokudaki fark ortaya çıkar.

İster ürünler ister oksijen ile yapılan dermapen ve dermaroller sistemlerini günümüzün en popüler uygulamalarındandır.

Dermaroller sistemi

Yüzde, ellerde, dekoltede, selülitli bölgelerde ve çatlaklarda kullanılır. Roller yapıldıktan sonra deriye sürülen ürün çok daha derine emildiği için selülit kremlerinden maksimum fayda sağlanır.

Yüzde uygulandığında minik bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. Dolayısıyla antiaging ürünleri dermaroller ile kullanıldığında çok daha keskin düzelmeler görülür ve kısa sürede sonuç alınır.

Dermaroller’in etkileri; cilt kırışıklıkları, cilt sarkmaları, akne izleri, selülit ve çatlaklar, güneş lekeleri, saç dökülmeleri, ameliyat ve doğum izleri ve cilt yenileme alanlarında görülür.

Dermarollerin kullanıldığı bölgeler ve sağlayacağı yararlar…

Dermaroller uygulamayı merkezlerde estetisyen ve doktor kontrolünde yapılabilmektedir. Eğer evde yapacaksanız, çukurların giderilebilmesi için derin çalışmak gerekir. Ancak bir hekimin uygulaması daha sağlıklı olur.

Dermaroller, her zaman yüzü antibakteriyel bir temizleyiciyle temizledikten sonra uygulanır. Deride ürünün alt tabakaya geçeceği binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenerek başlanması şarttır. Bastırmadan, silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirdiğinizde kızarma olabilir ama kanama olmamalıdır.

Dermaroller, kanser ve şeker hastalarına, uçuğu olanlara, kan sulandırıcı gibi ilaç kullanan kişilere, uygulama bölgesinde siğili olan kişilere, çalışılacak bölgede enfeksiyon olanlara, anestesik ürünlere alarjisi olan kişilere uygulama yapılmamalıdır.

Uygulamadan sonra göz bakım kremini uygulama alanlarına masaj uygulaması şeklinde yedirilmelidir.

Dermaroller uygulaması sonrası cildin durumu

Dermaroller uygulaması yapılan ciltlerde gözle görülür bir gençleşme meydana gelir. Cildin önceki ve sonraki durumu arasında çok büyük fark vardır. Bunun sebebi, hücreleri ölmüş ya da ölmeye yüz tutmuş cilt dermaroller sayesinde canlanmış ve büyük fark meydana gelmiştir.

 


NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
İnternet sitemizin yeni tasarımını beğendiniz mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA