Advert
AYDAN UZ
AYDAN UZ
Giriş Tarihi : 07-02-2019 21:34

Yaza hazırlıklar başlasın

 

Yaşlanma, güneşe maruz kalma, genetik miras, yaşam tarzı faktörleri ve beslenme, alkol tüketimi ve sigara yüzdeki kırışıkların temel sebepleridir.

Kabarmış cilt, kahverengi noktalar gibi cildin pigment değişiklikleri, yaşlanma, doğum kontrol hapları, hamilelik ya da genetik faktörlerden meydana gelebilir. Önceki akne cildiniz pürüzlü yapmış olabilir. Bu ve belli başlı diğer sorunlar cilt yenilemeyle düzeltilebilir. Uygulanan teknikleri hesaba katmazsak, cilt yenileme demek cilde kontrollü zarar vermektir. Cildiniz iyileştikçe, iyi dokunu gelmesi riski de kötü yara dokusunun meydana gelmesidir.

Kişisel Değerlendirmeniz

Danışma esnasında, aynaya bakmanız ve yüzünüzde değiştirilmesini istediğini belli bölgeleri işaretlemeniz istenebilir.

Bu estetisyeniniz veya doktorunuzun sizin beklentilerinizi ve gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğini anlamasını sağlar.

Uygun bir aday mıyım?

Şu koşullardan bir ya da daha fazlasına sahipseniz, bu uygulama için iyi bir adaysınız:

Kırışmış ya da güneşten zarar görmüş cilt

Dudak ve ağız etrafında dikey kırışıklıklar

Göz kenarındaki kırışıklıklar göz kapağı altındaki gevşeklik

Göz kapağı üstündeki kırışıklıklar

Cildinizde kahverengi noktalar ve lekeler

Akne suçiçeği lekeleri

Geçmişteki bir yaralanmadan dolayı yüzeysel yüz yaraları

İnsanlar cilt yenileme uygulamasını her yaşta yaptırabilirler. Bir teknik yerine belli bir teknik için daha iyi aday olmanızı sağlayacak belli bir karakteristik özelliğiniz olabilir ya da estetisyeniniz veya doktorunuz farklı yöntemlerle olan kendi tecrübesine göre tercih yapabilir.

Cilt yenileme uygulaması yöntemi seçerken iyileşme sürecini ya da terapi kapsamını göz önünde bulundurmanız gerekir. Tüm cilt yenileme uygulamaları çeşitli derinliklerde olabilir.

Daha yüzeysel terapi daha az zaman alacaktır. Elastikiyet kaybı ya da göz kapağı estetiği (plexr) gibi birçok yöntemi ile cerrahiden daha hızlı iyileşme süreniz daha kısa olur... Daha derin sonuçlar istiyorsanız bu konuda kesinlikle plastik cerrahlarından vazgeçmeyin...

Estetisyenlerin cilt yenilemeleri, Cilt Yenileme Teknikleri

Yenileme seçenekleri aşağıda incelenmiştir. Tüm sonuçlar aynı şekilde elde edilmiştir. Cildinin bölümlerine zarar verilir ve iyileşme süreci devam ettikçe, yeni, daha sağlıklı görünen cilt ortaya çıkar. Düğer yenileme metotlardan farklı olarak bu uygulamada cilde hasar verilir. Kimyasal deri soyma işlemi yakıcı bir çözelti, deri düzeltimi işleminde yüksek hızlı dönen bir dümen ve lazer yenileyici de lazer ışını kullanır.

Kimyasal Cilt Soyma (Peeling)

Soyma işleminde cildinize uygulamak için farklı kimyasal formülleri kullanılır. Köklü değişiklik olasılığı artarsa kalıcı cilt ağarması ya da lekelenmesi gibi istenmeyen değişiklik riski de artar.

Göz kenarındaki kırışıklıklar ya da ağzınızın etrafındaki dikey kırışıklıklar gibi belli bölgelere ya da tüm yüzünüze kimyasal bir soyma çözeltisi uygulanabilir. Estetisyen veya doktorunuz cildinizin görünüşündeki değişiklikleri dikkatlice gözlemleyerek çözeltinin ne kadar yüzünüzde kalacağına karar verir. Belli türde kimyasal soyma işlemleriyle çözelti uygun süre geçtikten sonra nötr hale gelir.

Farklı kimyasal deri soyma türleri içerik ve güçlerine göre değişiklikler gösterir. Soyma işleminin derinliği derinin üzerinde ne kadar kaldığı ve hafifçe uygulanıp uygulanmadığı ya da cildin üzerinde kuvvetlice sürtüp sürtmediklerine gibi etmenlere göre belirlenir.

Haftaya cilt yenileme bölümü ile bilgilendirmeye devam edeceğim...


NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
İnternet sitemizin yeni tasarımını beğendiniz mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA