ÇOK GEÇ KALMADAN HAREKETE GEÇ!


Bu makale 2019-01-10 18:10:25 eklenmiş ve 218 kez görüntülenmiştir.
Aslı Kavcıoğlu

 

Yüzyılımızın en vahim hastalığı kanser hepimizin bildiği gibi. Katkılı, hormonlu tükettiğimiz yiyecekler, dengeli beslenemememiz, en önemlisi stresli hayat şartları. Biz insanoğlunun aslında kendi kendimize kurduğumuz tuzaklar.

Son zamanlarda, sağıma dönsem kanser hastası, soluma dönsem yine kanser hastası. Düşünmüyor da değilim, bilimin yarattığı bir hastalık mıdır acaba diye! Yüksek oranda düşünceme katılıyor olsam da, ispat etme şansım yok. İnsanlık kendi kendini yok ediyor olabilir mi? Korkarım ki yok ediyor.

Bir takım hastalıklar ortaya çıkmalı ki, ilaç ve tedavi sektörü canlansın. Bunların yapılıyor olduğunu, ciddi ciddi düşünüyorum. Zincirleme düzende gidiyor bazı şeyler. Bunlar benim ve çevremde benim gibi düşünenlerin fikirleri.

İnsanı hasta edecek katkılı, GDO'lu gıda maddeleri üretiliyorsa, niçin üretimlere engel olunmuyor? Hadi üretim yapıldı diyelim, kanser hastası yapmasının yüksek ihtimal olduğu, bilim adamları tarafından ispat ediliyorsa, niçin yasaklanmıyor. Gerekli yaptırımlar niye uygulanmıyor? Hala ısrarla üretimler devam ediyor ve özendirerek yapılan reklamlar neticesinde tüketilmesi sağlanıyor.

Küçücük çocuklar, gencecik insanlar birçok kez yaşadıkları eziyetli tedavilerden sonra yaşamlarını yitiriyor. Peki, ne için? Pek tabii tedavide kullanılacak pahalı ilaçların üreticileri öyle istediği için. Bu aslına bakarsanız çok pis bir zincir. İnsan hayatı üzerinden daha çok para kazanmayı isteyen ilaç firmaları. Bu ilaç firmalarında yüksek maaşla çalışan bilim insanları. Ülkesinde satılacak bu ilaçların vergisini bolca alacak olan devletler ve daha da ilerleyen halkalar. Arada zarar gören masum insanlar.

Hangi işi yapıyor olursa olsun, bir insan vicdandan yoksun ise o en tehlikeli olandır. Benim bildiğim bu tür insanların azınlıkta olması gerekir. Fakat bu günümüze baktığım zaman görüyorum ki, etrafım vicdan yoksunu insanlarla dolu.

Bizler kendi sağlığımızı koruyabilmemiz için, kendi kendimizin doktoru, denetmeni, şifacısı olmalıyız. Araştırıp, okuyup, bulup doğru olanı yapmalıyız.

Yıllar önce bir hastanede sıra beklerken, bir hanım ile tanıştım. Hani çok beklenen ortamlarda yanınızdakiyle hemen dost oluverirsiniz ya işte öyle. Kadın kanser hastasıymış ve 6 ay ömür biçmişler. Ölmeyi reddediyorum demiş doktorlara. Araştırmış ve bazı reçeteler uygulamaya başlamış. Daha sakin ve temiz havası olan bir yere taşınmakla başlamış. En doğal sebzelerle beslenmeye başlamış. Enginarı sofrasından eksik etmemiş. Her gün 1 havuç,1 kırmızı pancar,1 elmanın suyunu sıkıp içmiş. Ve doktorların 6 ay ömrü kaldığını söylemelerinin üzerinden 3 yıl geçmiş tüm bunları bana anlatırken. O yüzden kendimize kendimiz dikkat edelim önce.

Kısacası bu tuzaklara düşmeyelim. Çevremizi de elimizden geldiği kadar bilinçlendirelim.

Sağlıklı ve huzurlu haftalar dilerim.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA