DOĞAMIZI HAVAMIZI, SUYUMUZU KORUMALIYIZ!!!


Bu makale 2018-12-06 18:21:50 eklenmiş ve 153 kez görüntülenmiştir.
Ali Rıza DURAN

 

3 Aralık pazartesi günü Atatürk düşünce derneği ziyaretimde eski başkan benim çok sevdiğim Ali Yanar beyin elime bir davetiye vererek, beni Kadıovacık Köyü’nde açılmaya çalışılan taş ocağına protesto yürüyüşü için davet etmesi beni çok duygulandırdı.

Benim bu topraklar üzerinde kurulmuş olan, Ata mirası bu yaşam alanlarında, bu gibi yanlış yapılaşmalara kesinlikle hepimizin karşı gelmemizin gerektiğini Bildiğim için bu daveti gönülden kabul edip bunlara her kesten evvel biz vatan sevdalıları olan bizim izin vermememiz lazım dedim.

Bunları neden yazdım sayın dostlar biliyor musunuz? Ben bir usta olduğum için yaşam hayatımda iş yapmadığım hizmetinde bulunmadığım hiçbir köy olmadığı için orada yaşananları yazıyorum.     

Kadı ovacık Köyünün kalkınması ve güzelleşmesi için köylüler tarafından canla başla çalışarak yapılan çalışmalar sayesinde köyün sokakları bile tertemiz ışıl, ışıl ve pırıl pırıl oldu.  Benim vefakar köylüm bu işler için çocuk yaşlı demeden tüm köy halkı sokaklarının güzelleşmesi için ellerine aldıkları boya badana fırçaları ile çalışmalara tam destek verdiler. Ve bu unutulmaz güzelliği kendi güçleri ile sağlamış oldular. Bunun ardından sen yaparsan bende yaparım diyen sayın belediye başkanımız, görevlendirdiği Urla Belediyesi ressamı tarafından boyanan köy çeşmesi, köy kahvesi ve trafosu bu kadar güzelleştirilmesi yüzünden köylümüzden aldığı tam notla Belediye Başkanımız, Sayın Sibel Uyar’a teşekkürlerini sunan bütün köy halkı tarafından dinlediklerim şöyleydi:

Başkanımız bizim köyümüz için ne istersek yapıyor, köyümüzün gelişmesi için, Bizlere üretici pazarı kurdu, çok sevindik bununla da kalmadı stantlar yaptı. Köye gelecek olan turistler için seyir alanı yaptı. Onun için başkanımıza çok minnettarız diyerek, Talep ettiğimiz kursları açmaya başladı. Şimdi de köyümüzü güzelleştirmek için elinden geleni yapıyor. Her şey için çok teşekkür ederiz. Sözleri ile Urla Malgaca pazaryerindeki Ferhat’ın kahve önünde sohbet ettiğimiz köylü arkadaşlarımızdan, çok mutlu olduk. Ve ben bu gün Atatürkçü Düşünce Derneği’nin, taş ocağı için Kadıovacık köyü destekçileri olarak yaptıkları bu girişimi takdirle karşıladım.

“Köyümüze ve köylümüze sahip çıkıyoruz sahip çıkmaya devam edeceğiz” diyen arkadaşlarımın bu davranışını takdirle karşıladım. Bu arada görüştüğüm bir arkadaşım, bana bir güzel haberi daha verdi.Sen bilmiyorsun Urla Belediye Sayın Başkanı Sibel Uyar ise köy halkı ile birlikte, Köyün bütün taş duvarlarını ve evlerini de boyadı demesi ile çok gurur duydum. Arkadaşım başkanın bir konuşmasında, biz hep birlikte köyümüze sahip olup,  Urla’nın tüm köylerinin tarihi dokusunu bozmadan güzelleştirme ve kalkındırma çalışmalarına devam edeceklerini söyledi bunları ayrıca Köy Kahvesi’nde Kadıovacık halkı ile bir araya gelerek sohbet eden başkan, bütün köylü kadınlara Sasalı Hayvanat Bahçesi’ni gezdirme sözünü de verdi.” deyince sohbet yaptığımız kişiyi masada oturduğumuz arkadaşlar tarafından alkışlandığını hiç unutmuyorum.

Ve 9 Aralık Pazar günü yapılacak bu taş ocaklarına karşı yapacağımız protesto yürüyüşümüzü gerçekleştirebilmek için gün sayıyorum. Bu gibi protestolar için tüm vatan topraklarında yapılan zarar verici yanlış uygulamalarına tüm halkımızın karşı gelmesi lazım diyorum. Ve bunun için bütün vatansever dostlarımızın 9 Aralık Pazar günü Kadıpvacık köy meydanında olmasını temenni ediyor ve bekliyorum.

Elimdeki listeden köy meydanında saat 12 de başlayacak olan gösteri programı şöyle yazılmış merak edip gelmek isteyen dostlar için bunu yazdım.

1-gelen konukların yapacakları konuşmalar.

2-oradaki tüm halkın CED,nin oylanması.

3-yöresel ürünlerin yapılacak olan sergisi.

4-ve yapılacak olan yöresel halk oyunları.

5-ve bu arada meydanı süsleyecek müzik dinletisi.

6-bunardan sonra yapılacak olan, doğa yürüyüşü var !!

Sayın dostlar bu davet beni çok duygulandırdığı için sizlerle paylaşmak istedim ve hepinizi 9 Aralık Pazar günümüze bekliyorum sağ olun var olun !!


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA