G-20 Zirvesi


Bu makale 2018-12-06 18:14:54 eklenmiş ve 168 kez görüntülenmiştir.
Aliye BOZKURT

 

Arjantin’de yapılan zirveye dünyanın gözü kulağı odaklandı, ancak orada ne kararlar alındı neler olacak pek de net değil zira oradaki en önemli faktör ies,”paranın gücü” olduğunu bir daha ortaya koydu.

Suudi prens orada ABD, Rusya ve diğer dünya liderleri ile samimi pozlar verdiğini haberlerde hepimiz gördük, parasal ilişkiler, ticari anlaşmalar söz konusu olunca “hak hukuk minel iman” dermiş ya eskiler aynen onun gibi hakları gasp edilen, ezilen, ya da katledilen ülkeler ve insanların durumları es geçildi gibi, bir de üstüne 2020 yılında ev sahibi konumdaki ülke Suudi Arabistan olarak belirlendi. Kısaca olaylar, vahşice işlenmiş cinayetler, toprakları gasp edilen insanlar, kan revan içinde bırakılmış bir coğrafya parasal ilişkiler yüzünden dikkate alınmadı, yaptırımlar da gündeme gelmedi.

Küresel dünya böyle bir şey işte, İyiler sustular, kötüler ise Deccal oldular...

Sınırlarımızın hemen dibinde konuşlandırılan PKK ve uzantısı YPG ile birlikte işler karıştıran çatlak Trumph ise yaptıklarından vazgeçmeyecek, asıl müttefiki olan ülkemizi pek de dinlemeyecek gibi.

Güneyde Halep,2012 yılına kadar orada Arap ve Türkmen nüfusu ağırlıklıyken,2012 yılında, PYD tarafından işgal edilmiştir, Münbiç ve diğer bölgelerde ayni olmuş, İŞİD’den temizlenen yerlere ABD desteği ile gelip YPG yerleşmiştir. Halep’e bağlı olan Kobani bölgesi ise anlatılanların tam aksine sivillerden arındırılmış bir bölge olup, PYD, HPG ve PKK tarafından ileri üs olarak(ABD ile beraber) kullanılmaktadır.

Oradaki muhalif güçler denen garabet ise başka başka ülkelerden gelerek orada toplanan paralı terör guruplarıdır, bölgenin yeniden dizayn edilmesi amaçlı bilinçli olarak kurdurulmuştur.

ABD ise ortalığı daha da kızıştırıp aradan kendisine pay çıkarmanın derdindedir, zira Emperyalist düşünce önce terör örgütlerini sahada konuşlandırıp, ellerine gereken her türlü silahları da verir(satar),yeni alanlar açtırıp, mültecilerin sürülmelerini sağlar ve teröristlere yeni devletçikler kurdurur, petrollerin, doğal gaz, değerli madenler ve yer altı zenginliklerinin üzerine oturup sülük gibi emmeye başlar, çöktü mü kalır ve gitmez...

NATO genel sekreteri, Jens Stoltenberg,  Polonya ziyareti sırasında ne demişti, “gerekirse Türkiye'nin güvenliğini korumak için ittifakın kara birliklerini göndermemiz söz konusudur"....dedi ya, kara birliklerinin kimlerden oluşturulduğunu görüyoruz.

Bu işgal etmenin susturucu takılarak ifade ediliş şeklidir...

Güneydoğu sınırlarımızın hemen dibindeki topraklarda, İhvan, El Nusra, Taliban, Ö.S.O., PYD, HPG, PKK, İşID adları altındaki savaşan terör guruplarının içerisinde ne olduğu belirlenemeyen bir çok ülkeden gelmiş terörist unsurlar vardır. Oradaki kargaşada sap ile saman karışmış, kimin eli kimin cebinde belli değildir, fakat ortadaki sırıtan tek gerçek ise, Musul-Hayfa Petrol koridorunun güvenli bir akışının sağlanmasıdır zira Emperyalist güçlerin çöken ekonomilerinin taze kana ihtiyacı vardır ve bunun da petrol, doğal gaz, su ve her türlü maden kaynaklarının, talan edilerek ele geçirilmesi gerekmektedir ki kendi ekonomilerini ayakta tutabilsinler. Bunun için de Orta doğuda karışıklıkları ve gurupların hareket alanlarını ve savaşları organize etmeleri de şarttır. Bunu yapıyorlar da.

Emperyalist ülkelerin hedefinde, Orta doğunun petrol yatakları, Uranyum, doğalgaz, elmas rezervleridir, ekonomisi çöken batının gözü de hep bunlardadır!...

Ayrıca, Musul ile Hayfa arasındaki güvenli petrol koridorunu oluşturmak istemektedirler.

Sınırlarımızdan içeri giren yüz binlerce mülteciyi yurtlandırarak(Irak'ta Türkmenlere de ayni senaryoyu yapmışlardı)sınırın dışındakilerin de içine katılmasıyla oluşturulacak olan yeni bölgeyi de adım adım uygulamak için uğraşıyorlar.

Hedef ülkeleri ise, Türkiye, Suriye, İran, Rusya, Çin gibi ülkelerdir, zira kan emici güçlerin kana doymayan yapılarında bu amaçlar yatmaktadır.

Emperyalizm, başka ülkelerin topraklarının üstündekilerle değil, toprağın altındakileri elde etmek için uğraşır!.

Kısacası, Emperyalizm G-20 değil hangi zirve için toplanırsa toplansın tek amaçları kendi çıkarlarıdır, bunun için de kanlı plânları her zaman yürürlüktedir.

 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA