HAYDİ HAYIRLISI...


Bu makale 2018-11-08 20:20:15 eklenmiş ve 229 kez görüntülenmiştir.
Aslı Kavcıoğlu

 

Yine bir yerel seçim telaşı, karmaşası başlangıcındayız malumunuz. Bu yüzden son nokta liderler harala gürele televizyonlarda birbirleriyle atışma telaşında. Çünkü ne kadar çok karalarsam, ne kadar çok kötülersem, o kadar puan alırım bilincindeler. Bu yüzden dilleri uzata uzaya atıp tutmaktalar. Aynı ergenlik dönemine yeni girmiş genç modundalar. Belki de onlar bile bu kadar yapmıyorlardır. Gençlerin çok da hakkını yemeyeyim. Bunlar bizim bir türlü ergenliğini tamamlayamayanlarımızdan. Ne yapalım, direnmeye devam.

Ankara'da ki zatı muhteremler birbirlerine atıfta bulunurken, şehirler ve kasabalarda da bir heyecan, bir telaş, bir heyecandır gitmekte. Köşe başlarında, kahvelerde harıl harıl bilgi paylaşımı yapılmakta. Olur’a, hiç bir haber kaçırmamalı insan. Birbirlerine son duyumları aktarmak kutsal bir görev gibi. Ben bile zaman zaman çeşitli kurum ve kuruluşlarda çalışan dostlarımla muhabbete giriyorum ki nabız yoklaması yapayım diye. İyi de oluyor aslında. Farklı yorumlar ve görüşler alıp kendi fikrinizi oluşturabiliyorsunuz.

Bu seçim Urla her zamankinden daha da hareketli. Heyecan herkeste üst safhada. Yıllardır klasik her dönem aday adayı olanların dışında (ki onlara aday adayı olmaktan emeklilik hakkı verilecek neredeyse) yeni isimler de var. Tam on iki adet aday adayımız var sadece CH Partisine ait. Bakalım merdivenin son basamağında ki yetkililer, hangi ismin aday olacağına karar verecekler. Çok büyük merakla beklemekteyiz. Umuyorum gelişi güzel bir karar olmaz. Malumunuz siyasette her türlü adil olmayan oyunlar mevcut.

Başkan adaylığı şöyle bir yana dursun da, benim için daha önemli olan, Encümen üyeliği adayları. Bu dönemde bakıyorum burada da çok talep var. Benim naçizane fikrim, kasabam için doğru işlere imza atmayı sağlayacak yeni yüzlerin olması fikrindeyim. Aday listesine baktığımda hiç tanımadığım isimlerin yanı sıra, çocukluğumdan bu yana tanıdığım, Urla için güzel fikirleri devreye sokmak için çabalayacak isimler de çoğunlukta. Bence genç, dinamik, Urlalı arkadaşlarımın yollarının açılması inancındayım. Partinin bunu da göz önünde bulundurması gerekir.

Örneğin Süleyman Yazıcı. Karamel Pastanesi’nin sahibi. Çocukluğumdan beri dostluğumuzun devam ettiği, Urla'nın sevilen esnaflarından. Yıllardan beri her sohbetimizde konusu geçer, Urla için yapılması gerekenler. Encümen üyesi olduğunda verilecek olan kararların doğru yönde olması için sonuna kadar çabalayacağına eminim. Onun için diyorum ki içerde olması gerekir, olmalı.

Bir diğeri Mali Müşavir Bülent Köklü mesela. Aynı şekilde çocukluğumdan bu yana dostluğumun devam ettiği, fikirlerine ve yapacağı işlerde bana güven veren bir isim.

Genç, dinamik, farklı fikirler üretebilen bir oluşuma ihtiyacımız var. İsmini zikretmediğim diğer adaylar lütfen alınmasınlar, o kadar uzun bir listede ki isimleri bu köşeye sığdırmam imkânsız. İlk aklıma gelen ve oluşumun içerisinde olmalarını canı gönülden istediğim iki kişiyi yazmayı tercih ettim.

Daha büyük bir merak konum ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı kim olacak? İşte bu çok önemli bir konu. Kulislerde çok da net olmayan bir kaç isim dönüyor olmasına karşın, Ankara'nın ağırlığı ne yönde bilen yok. Bu seçim önemli bir noktadayız. Çıkacak olan adayın sağlam ve herkes tarafından tercih edilebilir bir isim olması gerekir. Malum bütün gözler İzmir'de. Kaybetme lüksümüz yok maalesef.

Zannedersem az bir süre kaldı her şeyin netleşmesi için. Umarım Kasabama, İzmir'ime ve Türkiye'me hayırlı, işini bilen, çağdaş insanlar aday olarak gösterilir. Hala umudum var.

Sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA